top of page

Starší žačky D v Raškovicích

Družstvo SŽ "D" odehrálo dne 14. 1. 4. kolo soutěže MS U16Z v Raškovicích s cílem udržet se ve skupině C.

V prvním utkání proti celkově nejslabším týmu z Frenštátu v prvním setu děvčata jasně ovládly hru 25:7. Ve druhém setu však začaly chybovat na přihrávce, což znamenalo odevzdávání míčů soupeři zadarmo a také ztrátu bodů přímo ze soupeřova podaní. Kromě toho několika technickými chybami v rozehřejeme daly soupeřkám šanci k vedení. V dramatické koncovce jsme však set ztratili v poměru 23:25. Ve zkrácené hře se děvčata zkoncentrovala a zlepšeným výkonem získala třetí set v poměru 15:4 a tím i potřebné body.

Ve druhém utkání nestačila na tradičního rivala z Polanky nad Odrou a po setech 11:25 a 20:25 prohrála 0:2. Ve třetím utkání šlo hlavně soupeřkám z Raškovic o postup že skupiny. Po prvním setu, který jsme prohráli 15:25, šla děvčata do druhého setu s odhodláním nedat soupeřkám druhý set zadarmo po zlepšením výkonu a bojovnosti všech hráček jsme v koncovce vyhráli 25:22. Ovšem nástup do zkrácené hry nám nevyšel a prohrávali jsme 1:7. Sice se nám podařilo zaznamenat ještě nějaké body, ale soupeřky už postup nepustily z ruky a vyhrály tento set 15:7 a celé utkání 2:1.