Starší žačky A – Bílovec

Starší žačky A v Bílovci bronzové! 🏐

Starší žákyně A vybojovaly cenné 3. místo na silně obsazeném mezinárodním turnaji v Bilovci (nechyběly družstva z Belgie, Slovenska, vyběry krajů)

V celém turnaji sokolky prohrály jediné utkání, ale systém turnaje byl neúprostný.

V základní skupině se děvčata utkala s Olomoucí, Rožnovem pod Radhoštěm a Liptovským Hrádkom.
Úvodní zápas s Olomoucí byl dosti dramatický, ale sokolky se nebály, ukázaly týmového ducha a koncovku zvládly na jedničku. Do druhého utkání s Rožnovem nastoupily všechny děvčata a jasně dominovaly svou hrou. Třetí utkání nebylo vůbec jednoduché, každý míč byl důležitý, rozhodoval až tiebreak. Liptovský Hrádok moc dobře útočil, ale naše obrana na síti nechybovala a tiebreak byl náš.

Po získaném 1.místu ve skupině sokolky bojovaly o 1. – 8. místo celkového turnaje.

Následovala dlouhá pauza a v 17:45 nás čekal Prostějov. Holky už byly unavené, neposlouchal je servis, ale dodržovaly pokyny trenérky a vyhrály 2:0, což znamenalo nedělní boj o 1. – 4. místo.

FM x Olomouc 2:0
FM x Rožnov pod Radhoštěm 2:0
FM x Liptovský Hrádok 2:1
FM x Prostějov 2:0

Neděle nezačala dobře. V utkání s pozdějším vítězem celého turnaje Lanškrounem se děvčatům nic nedařilo. Utkání nevyšlo oporám tymu a jediná prohra 0:2 znamenala boj o 3.-4. místo a opět s Liptovským Hrádkem. Herní projev se však zlepšil. Vysokého soupeře jsme v 1.setu předčily chytrosti. V druhém setu soupeř zlepšil podání i útok a v tiebreaku jsme museli sáhnout ke změnám na jednotlivých postech. Děvčatům to pomohlo, bojovaly a zdobil je pestrý útok a hra v poli.

Výsledkem bylo krásné 3.místo za prvním Lanškrounem a výběrem Zlínského kraje

Velká gratulace je na místě a držíme palce příští týden, kdy sokolky opět zavítají do Bílovce. Tam rozehrají Mistrovství republiky starších žákyň, na které si vybojovaly postup v kvalifikaci