Šternberk x F-M

První letošní výhra

K druhému zápasu po covidové pauze jsme odcestovali do Šternberka, kde nás čekal nelehký soupeř. Po prvním ztraceném setu se nám podařilo získat set druhý. Třetí set byl velice vyrovnaný od začátku do konce, ale našim hráčkám se podařil otočit koncovku a vyhrát ho poměrem 29:27. V následujícím setu byly opět úspěšnější hráčky domácího týmu a šlo se to tie-breaku. Pátou sadu jsme měly pod kontrolou od začátku do konce a zaslouženě jsme si odvezli bod navíc.

Hodnocení Leoše Chalupy:

V dnešním zápase jsme chtěli Šternberku vrátit porážku na domácí palubovce ze začátku sezóny. Vstup do zápasu se nám moc nepovedl, jelikož nám nefungoval příjem a to se odrazilo i v útoku. Ve druhém a třetím setu jsme velice dobře přijímali a bránili na síti. Nechyběla nám také bojovnost, která se odrazila ve výsledcích. Čtvrtý set byl nahoru dolů. V jednu chvíli jsme vedli 13:11, ale po několika zaváháních a chybách rozhodčích se nakonec ze zisku setu radoval domácí tým. Pátý set jsme měli absolutně pod kontrolou a zaslouženě vyhráli. Chtěl bych poděkovat celému týmu za bojovnost. Zároveň ale nesmíme usnout na vavřínech, jelikož hned zítra hrajeme další utkání.

TJ Sokol Šternberk – TJ Sokol Frýdek-Místek 2:3 (25:16, 21:25, 27:29, 25:20, 8:15)

Rozhodčí: Trumpeš D., Vachutka  M.

hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

TJ Sokol Šternberk: Látalová N., Kneiflová Šmídová, Herdová, Kořínková, Wanczyk, libero Slavíková.
Střídaly: Jarošová, Dudová

TJ Sokol Frýdek-Místek:  Mitrega, Uhrová, Staňková, Tkáčová, Šnellyová, Pavelková, libero Teperová.
Střídaly:  Borovcová, Petrová, Hadáčková

Ohlasy po utkání:

Nicole Šmídová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): Dnes jsme do utkání dobře vstoupily, dařilo se nám na podání. Od druhého setu se soupeř rozehrál, velmi je to nakoplo a my už jsme nebyly schopny jim vzdorovat. Ponaučení do příště.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „ Dnešní utkání bylo celé na houpačce, tradiční vyrovnaná bitva s Frýdkem-Místkem, tentokrát byly úspěšnější soupeřky, kterým gratuluji. Byl to těžký zápas pro obě dvě strany a já chválím svoje holky za bojovný výkon a děkuji celému týmu za předvedenou hru.“

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek Místek): „Dneska musím pochválit naše trenéry, připravili taktiku, kterou jsme při plnění získávaly převahu nad Šternberkem. První set nám úplně nevyšel, ale od druhého setu už jsme byly lepší. Škoda, že jsme neuhrály utkání za tři body.“

Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek – Místek): „Myslím si, že dnes to bylo velmi bojovné utkání, bylo tam hromadu chyb, nepatříme do špičky letošní extraligy, chceme potrápit všechny družstva ze spodní poloviny. Blokařsky jsme hráli velice dobře, první set nám utekl na přihrávce a následně jsme bojovností získali další dva sety a především pátý set. Jsem za výsledek rád a holkám gratuluju. Je vidět, že se posouváme a lepšíme. “

Popis utkání:

Po vyrovnaném úvodu prvního setu až do stavu 15:14 se obě družstva střídala ve vedení. Pak se začalo domácím dařit na podání a získaly první set v poměru 25:16.

V druhém setu byly od začátku úspěšnější volejbalistky Frýdku-Místku a malý získaný náskok se jim podařilo udržet až do konce této sady (21:25).

Ve třetím setu se obě družstva střídala ve vedení a v dramatické koncovce se štěstí přiklonilo na stranu hostujících volejbalistek v poměru 27:29.

Čtvrtý set byl podobný jako předchozí, obě družstva se střídala ve vedení, závěr setu tentokráte patřil domácím hráčkám (25:20).

V rozhodující páté sadě utkání se více koncentrovaly na hru hostující hráčky a získaly ji v poměru 8:15.

F-M x VK Šelmy Brno

Neúspěšný start po covidové pauze

Po dlouhých 41 dnech se opět rozběhla Extraliga žen ve volejbale a náš A-tým přivítal na domácí palubovce tým VK Šelmy Brno. Start to bohužel nebyl moc úspěšný, jelikož první dva sety hladce ovládly hostující hráčky v poměru 13:25 a 16:25. Ve třetím setu se naše hra zvedla a podařilo se nám ho získat o pět bodů, tedy 25:20. Následující sadu si ale hostující hráčky už utéct nenechaly a zvítězily znovu 16:25.

V prvních dvou setech nám chybělo srdce a zápal pro hru. Ve třetím setu jsme se zvedli. Dařilo se nám na příjmu a tím pádem se nám dařilo i v útoku. V koncovce se nám podařilo třikrát zablokovat a set jsme zlomili na svou stranu. Takovou hru bychom chtěli předvádět každý zápas. Stejnou kvalitu hry se nám podařilo udržet i ve čtvrté sadě, kdy jsme do stavu 9:9 hráli vyrovnanou partii. Zbytek setu byl ale podobný zbylým dvou, kdy se nám vůbec nedařilo. Takovým volejbalem se prezentovat nechceme a také nemůžeme. Musíme si více věřit a ve hře zúročit vše, co do hry dáváme v tréninku.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Šelmy Brno 1:3 (13:25, 16:25, 25:20, 16:25)

Rozhodčí: Pecháček, Kavala

TJ Sokol Frýdek-Místek: Hadáčková, Uhrová, Pavelková, Tkáčová, Staňková, Borovcová, libero Teperová.
Střídaly: Mitrega, Šnellyová, Grygarová, Petrová

VK Šelmy Brno: Nováková, Janečková, Marková, Horká, Mikysková, Širůčková, libero Sklenářová.
Střídala: Faltínová

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „První dva sety od nás hodně špatné. Od třetího setu jsme začaly hrát chytře a bojovně. Šelmy si však zbytek zápasu zkušeně pohlídaly.“

Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dva sety bez nasazení, soupeř to měl hodně jednoduché. Ve třetím setu jsme se zkoncentrovali a s bojovností jsme uhráli set. Čtvrtý set měl soupeř pod kontrolou. Gratuluji.“

Soňa Nováková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Jsem ráda za tři body. Ve třetím setu se Frýdek zvedl, lépe podával. Naštěstí jsme zvládly čtvrtý set.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Po dvou dobře odehraných setech jsme k dalšímu přistoupili nezodpovědně. Ale na rozdíl od včerejšího zápasu nás to nestálo body.“

V prvním setu dominovaly hostující hráčky z Brna hlavně na útoku a přehrály domácí ve všech herních činnostech. V druhém setu sokolky prohrávaly 4:0, dotáhly na 9:12, ale opět přišla série bodů Brna, 10:16, 13:21 a Šelmy s přehledem zvítězily. Třetí set byl nejvyrovnanější. Sokolky dokázaly vést 11:7, Šelmy otočily na 12:13, ale domácí tým zabojoval a otočil stav na 18:13 a set dovedl do vítězného konce.