F-M x Přerov

Domácí prohra se Přerovem

Na první výhru v sezóně ve Šternberku naše hráčky bohužel nedokázaly navázat doma s Přerovem. Do zápasu se ale lépe podařilo vstoupit našim hráčkám, které si připsaly první sadu rozdílem tří bodů. Poté ale šel předvedený výkon dolů a zbylé tři sady získaly hostující hráčky.

Hodnocení Leoše Chalupy:

První set byla naše hra velmi koncentrovaná a díky toho se nám podařilo získat koncovku. Hned v druhém setu šlo ale vidět, že jsme se uspokojili a začali jsme si myslet, že to půjde samo, ale opak byl pravdou. Celý set jsme dotahovali až do stavu 20:22, kdy jsme kvůli nedůrazu v útoku dovolili soupeři odskočit a vyhrát set. Třetí set začal slibně, jelikož jsme vedli 3:0, ale toť bylo asi vše. Nedůrazným útokem jsme dovolili soupeři nás dostat pod tlak. Do koncovky jsme vstoupili za stavu 21:22, ale soupeř nás do ničeho nepustil a vyhrál. Vstup do poslední setu byl velice špatný, kdy jsme v jeden moment prohrávali 1:9, ale poté jsme se zvedli a srovnali skóre na 18:18. Na nic víc jsme se ale nezmohli a soupeř byl kvalitní v poli a důrazný na sítí, kdy velice dobře zahrály Kulová a Jehlářová. Našemu týmu chyběla bojovnost v obraně a důraz na útoku. Je škoda, že jsem nedokázaly navázat na výhru z předešlého dne, kdy jsme kvalitativně odehrály úplně jiné utkání.

TJ Sokol Frýdek-Místek – Volejbal Přerov 1:3 (25:22, 20:25, 21:25,20:25)

Rozhodčí:  Gal, Trumpeš

Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

TJ Sokol Frýdek-Místek: Mitrega, Uhrová, Pavelková, Tkáčová, Staňková, Borovcová, libero Teperová. Střídaly: Grygarová, Petrová, Šnellyová

Volejbal Přerov: Benediktová, Zatloukalová, Polášková, Jehlářová, Diatková, Kotlabová, libero Kulová. Střídaly: Semerádová, Šádková, Zajícová

Ohlasy po utkání:

Daniela Pavelková (kapitánka Sokol Frýdek-Místek): „Dnes to bylo o 100% jiný výkon než včera, bez šťávy a nápadu. Musíme to hodit za hlavu a získat body jinde.“

Leoš Chalupa (trenér Sokol Frýdek-Místek): „Dva dny a dvě rozdílná utkání. Přerov měl rozdílovou hráčku Jehlářovou, která v útoku hrála na 99%. Gratuluji soupeři.“

Sandra Kotlabová (kapitánka Volejbal Přerov): „Kromě koncovky prvního setu jsme předváděly naši hru a odtáhly soupeře servisem. Od toho se odvíjela obrana v poli a následný útok.“

Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Jsme šťastný za první vítězství, které bylo zcela zasloužené. Mohlo být i výraznější, pokud bychom neselhali v koncovce prvního setu. Děkuji týmu za kolektivní výkon.“

Popis utkání:

V prvním setu do stavu 18:18 mělo utkání vyrovnaný průběh, nikdo nevedl o více než jeden bod. Hostující volejbalistky potom odskočily na 22:19, ale sokolky ještě stav otočily a vyhrály 25:22.

V průběhu druhého setu si Přerov udržoval několikabodový náskok. Vedl 11:7, 20:14 a set s přehledem získal ve svůj prospěch. I ve třetím setu byly Zubřice lepším celkem.

I čtvrtý set se začal vyvíjet lépe pro hostující Přerov, dokázal vést 9:1, 17:14. Sokolky ale dokázaly vyrovnat na 18:18, avšak koncovka byla opět v režii hostujícího týmu.

Šternberk x F-M

První letošní výhra

K druhému zápasu po covidové pauze jsme odcestovali do Šternberka, kde nás čekal nelehký soupeř. Po prvním ztraceném setu se nám podařilo získat set druhý. Třetí set byl velice vyrovnaný od začátku do konce, ale našim hráčkám se podařil otočit koncovku a vyhrát ho poměrem 29:27. V následujícím setu byly opět úspěšnější hráčky domácího týmu a šlo se to tie-breaku. Pátou sadu jsme měly pod kontrolou od začátku do konce a zaslouženě jsme si odvezli bod navíc.

V dnešním zápase jsme chtěli Šternberku vrátit porážku na domácí palubovce ze začátku sezóny. Vstup do zápasu se nám moc nepovedl, jelikož nám nefungoval příjem a to se odrazilo i v útoku. Ve druhém a třetím setu jsme velice dobře přijímali a bránili na síti. Nechyběla nám také bojovnost, která se odrazila ve výsledcích. Čtvrtý set byl nahoru dolů. V jednu chvíli jsme vedli 13:11, ale po několika zaváháních a chybách rozhodčích se nakonec ze zisku setu radoval domácí tým. Pátý set jsme měli absolutně pod kontrolou a zaslouženě vyhráli. Chtěl bych poděkovat celému týmu za bojovnost. Zároveň ale nesmíme usnout na vavřínech, jelikož hned zítra hrajeme další utkání.

TJ Sokol Šternberk – TJ Sokol Frýdek-Místek 2:3 (25:16, 21:25, 27:29, 25:20, 8:15)

Rozhodčí: Trumpeš D., Vachutka  M.

hráno bez diváků

TJ Sokol Šternberk: Látalová N., Kneiflová Šmídová, Herdová, Kořínková, Wanczyk, libero Slavíková.
Střídaly: Jarošová, Dudová

TJ Sokol Frýdek-Místek:  Mitrega, Uhrová, Staňková, Tkáčová, Šnellyová, Pavelková, libero Teperová.
Střídaly:  Borovcová, Petrová, Hadáčková

Nicole Šmídová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): Dnes jsme do utkání dobře vstoupily, dařilo se nám na podání. Od druhého setu se soupeř rozehrál, velmi je to nakoplo a my už jsme nebyly schopny jim vzdorovat. Ponaučení do příště.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „ Dnešní utkání bylo celé na houpačce, tradiční vyrovnaná bitva s Frýdkem-Místkem, tentokrát byly úspěšnější soupeřky, kterým gratuluji. Byl to těžký zápas pro obě dvě strany a já chválím svoje holky za bojovný výkon a děkuji celému týmu za předvedenou hru.“

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek Místek): „Dneska musím pochválit naše trenéry, připravili taktiku, kterou jsme při plnění získávaly převahu nad Šternberkem. První set nám úplně nevyšel, ale od druhého setu už jsme byly lepší. Škoda, že jsme neuhrály utkání za tři body.“

Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek – Místek): „Myslím si, že dnes to bylo velmi bojovné utkání, bylo tam hromadu chyb, nepatříme do špičky letošní extraligy, chceme potrápit všechny družstva ze spodní poloviny. Blokařsky jsme hráli velice dobře, první set nám utekl na přihrávce a následně jsme bojovností získali další dva sety a především pátý set. Jsem za výsledek rád a holkám gratuluju. Je vidět, že se posouváme a lepšíme. “

Po vyrovnaném úvodu prvního setu až do stavu 15:14 se obě družstva střídala ve vedení. Pak se začalo domácím dařit na podání a získaly první set v poměru 25:16.

V druhém setu byly od začátku úspěšnější volejbalistky Frýdku-Místku a malý získaný náskok se jim podařilo udržet až do konce této sady (21:25).

Ve třetím setu se obě družstva střídala ve vedení a v dramatické koncovce se štěstí přiklonilo na stranu hostujících volejbalistek v poměru 27:29.

Čtvrtý set byl podobný jako předchozí, obě družstva se střídala ve vedení, závěr setu tentokráte patřil domácím hráčkám (25:20).

V rozhodující páté sadě utkání se více koncentrovaly na hru hostující hráčky a získaly ji v poměru 8:15.