top of page

Výhra za 3 body

Z Olympu vezeme 3 body!

První i druhý set to byla přetahovaná o každý balón. V koncovkách jsme ovšem zahráli skvělé výměny a vítězné balóny v náš prospěch. Třetí set jsme po horším startu dokázali soupeře dohnat a dokonce odskočit na 3/4 body. Tento náskok jsme udrželi až do konce a slavíme tak vítězství 3:0!

Ohlasy po utkání:

Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha):

„Dnešní zápas jsme nezvládly dle našich představ. První dva sety byly vyrovnané, na obou stranách to bylo nahoru a dolu. Koncovky prvních dvou setů jsme nezvládly a dělaly jsme více nevynucených chyb než soupeř a když jsme se dostaly k míči, nebyly jsme schopné si s tím poradit a alespoň jednu z těch koncovek vyhrát. Třetí set už byl v naprosté režii Frýdku-Místku, neboť jsme nezvládly tlak toho, že prohráváme 0:2.“

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha):

„Předně musím soupeřům poblahopřát k vítězství, bylo zasloužené. Souhlasím s tím, že zápas rozhodly koncovky prvního a druhého setu, především toho prvního, kdy jsme vedli 23:20. Řekl bych, že to bylo z přemíry snahy a touhy vyhrát, vytvořili jsme si takové zmatky, až jsme nebyli schopní ten set dohrát do konce. Ve druhém setu byla situace téměř stejná, kdy za stavu 23:23 rozhodla svou zkušeností a uměním Pavla Šmídová, která nás svým útokem srazila do kolen. Třetí set byl velmi proměnlivý, ale od stavu 15:15 už jsme neměli sílu na to, abychom dokázali konkurovat dobře rozjetému výkonu frýdeckého týmu. Musíme hledat řešení našich dnešních obtíží, ale dokud nezlepšíme kvalitu servisu, přihrávku a samozřejmě i ten útok, budeme se trápit dál.“

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek):

„Jsem ráda za tři body. Olymp jsme udolaly hlavně tvrdým servisem a ustály jsme i ty koncovky prvního a druhého setu. Olymp byl trošku unavený po cestě z Olomouce, a tak jsme toho využily.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek):

„Tento zápas měl dvě hodně napjaté koncovky, které jsme se štěstím uhrály. Myslím si, že jsme byly lepší na nahrávce, naše nahrávačka míče zkušeně rozhazovala a my je mohly dobře hrát.“

Popis utkání:

Olymp zahájil utkání několika nepřesnostmi na příjmu, které Sokol trestal (2:4). Domácí také zlepšily servis, pomáhaly si blokem a šly do vedení 8:5, rychle se hra ale vyrovnala (10.10). Souboj servisů pokračoval, Livingston dostala Frýdek do vedení 16:12, pak zase efektivně servíroval Olymp a vyrovnal na 18:18, Ztrátovalo se do stavu 20:20, pak ale Olymp zabodoval blokem, servisem a po nevynucené chybě Frýdku-Místku se dostal do vedení 23:20. Olymp ale opustila útočná síla a nebyl schopen složit balon na zem a k setbolu se dostal hostující Sokol. Olymp byl v defenzívě, sice odvracel útoky soupeře, ale třetí setbol už Sokolky proměnily.

Druhý set byl dlouho vyrovnaný, oba týmy měly světlé chvilky na útoku, aby vzápětí nastaly zbytečné chyby, i proto nikdo nevedl o více než dva body. Ikdyž Frýdek-Místek byl vždy v mírném vedení, čtyřbodový si vytvořil až za stavu 20:16. Když bylo skóre 18:22 v neprospěch domácího Olympu, šla servírovat domácí kapitánka Šimáňová. Hráčky Frýdku-Místku začaly kupit nepochopitelné kiksy a umožnily setbol Olympu Praha. Setbol s velkou rutinou odvrátila útokem hostující nahrávačka Šmídová a zmar Olympu dokončila blokem další zkušená hráčka Sokola Veronika Strušková.

Dvě prohrané koncovky Olymp nezlomily a domácí hráčky bojovaly i v úvodu třetího setu (7:4). Pak přišla černá série domácího týmu, nepomohly ani dva oddechové časy domácího trenéra a Sokol pro změnu vedl 11:7. Série zvratů pokračovala – 11:11, 11:16. Potom už Sokol svůj náskok držel, stav kontroloval a v závěru dohrával v exhibičním tempu. Stejně jako druhý set, tak i poslední set ukončila blokařka Strušková.