top of page

Výhra v Liberci

Aktualizováno: 30. 10. 2022

Je to tam! Po neskutečném boji si z Liberce odvážíme dva body po výhře 3:2!


Jasným cílem libereckých žen bylo navázat na výhru z posledního kola proti Olomouci, kdy ve čtvrtek zvítězily v poměru 3:1. Oproti tomu naše hráčky chtěly zabojovat o první výhru v letošním ročníku a získat do tabulky první cenné body. Ač v koncovce pátého setu směřoval liberecký tým k vítězství – stav 14:9, vše dopadlo úplně jinak. Náš tým vstal z popela, otočil výsledek ve svůj prospěch a zaslouženě pátý set i celý zápas vyhrál.


Ohlasy po utkání:

Liberec:

Nikola Kvapilová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Tento zápas určitě nevyšel podle našich představ, chtěly jsme získat tři body. Myslím, že jsme odešly ve všech činnostech, hlavně na obraně na síti, na útoku, na dohrávání balónů. Soupeř hrál výborně, obětavě v poli a asi zaslouženě vyhrál.“


Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Velká gratulace Frýdku-Místku. Ukázaly obrovskou bojovnost a vůli po vítězství a hrály odvážně. Vycházelo jim to celé utkání. Prohrát v ti -breaku 14:9 by se nemělo stávat, Frýdek-Místek si vítězství zasloužil.“


Frýdek-Místek:

Veronika Strušková (kapitánka): „Já bych chtěla poděkovat celému týmu, že to prostě nevzdal ani v koncovce setu, kdy to už vypadalo, že nás Liberec porazí. Ukázaly jsme, že když hrajeme jako tým, tak to jde. Jsem strašně ráda za ty dva body, protože si myslím, že letos bude liga vyrovnaná a každý bod do tabulky se počítá.“


Alexandra Dedková (trenérka): „Určitě si neskutečně cením toho závěru, kdy jsme prohrávali 9:14 a otočily jsme to v naše vítězství, což strašně posílí ten tým. Jinak celý zápas už se nesl v takové souhře, což je znamení, že jsme si konečně sedly, věděly, co máme dělat. Byla tam hluchá místa, která nás můžou mrzet, ale za mě dneska skvělý výkon.“


Popis utkání:

Utkání začalo vlažně a oba dva týmy se bodově navzájem dotahovaly, což oběma týmům vydrželo až do stavu 13:12. Po esu liberecké Frankevych si za stavu 14:12 první oddechový čas vybrala frýdecko-místecká trenérka Dedková. Během chvíle, za stavu 15 : 14, si zase svůj oddechový čas vybral i liberecký trenér Gálík. Střídající Kvapilová se svojí obranou na síti zasloužila o obrat ve skóre – 18:17. Poté, co Frankevych dobře nezpracovala příjem podání, si liberecký trenér vybírá druhý oddechový čas – stav 18:20. Ani další změny v libereckém týmu nepomohly a brzo byl stav 21:24. Po skvělém bloku liberecké Blažkové a snížení stavu na 22:24 si frýdecko-místecká trenérka Dedková vyžádala další oddechový čas. První set si volejbalistky Frýdku-Místku už nenechaly vzít a dotáhly ho do vítězného konce.


Do druhého setu trenér Gálík poslal obměněnou sestavu, Frýdek-Místek nastoupil beze změny. Oba týmy opět udržovaly vyrovnané skóre až do stavu 5:8, kdy si trenér Gálík vybírá první oddechový čas, aby uklidnil své hráčky. O sedmý liberecký bod oba týmy svedly „nekonečný“ souboj, který ale nakonec vyhrály soupeřky a stav byl 6:9. A frýdecko-místecká jízda pokračovala – 7:11. Tento stav liberecké hráčky vybudil ke stíhací jízdě a brzy už byl stav 11:11, což byl signál pro frýdecko-místeckou trenérku Dedkovou pro využití oddechového času. A začala další přetahovaná o jednotlivé body. Až do stavu 13:16, kdy si další oddechový čas vyžádal liberecký trenér Gálík. Ani tato domluva nepomohla a stav byl brzo 13:19. Tento hrozivě vyhlížející rozdíl nabudil liberecké hráčky ke snížení náskoku a za stavu 17:19 následoval oddechový čas Frýdku-Místku. Avšak liberecké hráčky pokračují ve své zpřesněné hře a stav je brzo 19:19. Vyrovnané skóre pokračuje i nadále – 22:22. V samotném závěru liberecké hráčky zpřesnily ještě více svoji hru a skvělým výkonem vyhrávají druhý set.


Vítězná sestava se nemění a tak i do třetího setu liberecká Dukla nastoupila v sestavě z druhého setu, Frýdek-Místek nastoupil opět beze změn. Už od samotného začátku si liberecké hráčky udržovaly minimálně dvoubodový rozdíl a v navyšování bodového skóre pokračovaly i nadále. Stav byl brzo 10:6. Stav 12:6 donutil frýdecko-místeckou trenérku k přerušení hry oddechovým časem. Na liberecké straně došlo k přerušení hry za stavu 14:10. Poté došlo k postupnému navyšování bodů, hlavně na straně liberecké Dukly. Za stavu 20:13 si hostující trenérka vybírá svůj další oddechový čas. Po esu ze strany Frýdku-Místku (stav 20:15) si liberecký trenér Gálík vybírá oddechový čas pro zklidnění svých hráček a ty se mu odvděčují skvěle uhranou koncovkou setu. Třetí set vyhrává opět liberecká Dukla.


Začátek čtvrtého setu byl opět o přelévání jednotlivých bodů mezi oběma týmy až do stavu 5:5, kdy liberecké hráčky navýšily skóre na 8:5, což donutilo lavičku Frýdku-Místku k vybrání prvního oddechového času. K mírnému snížení rozdílu bodů došlo, ale liberecké hráčky si neustále udržovaly rozdíl minimálně dvou bodů až do koncovky setu. V koncovce volejbalistky Frýdku-Místku dotáhly na vyrovnaný stav 22:22, což donutilo libereckého trenéra Gálíka vybrat oddechový čas. Za stavu 24:23 si pro změnu oddechový čas vybírá frýdecko-místecká trenérka Dedková. A opět tu máme vyrovnaný stav 24:24. Za stavu 24:25 si oddechový čas vybírá liberecký trenér Gálík. Překvapivým obratem v samotném závěru tento set vyhrává tým z Frýdku-Místku a vynucuje si pátý rozhodující set.


Do pátého setu vkročily lépe hráčky Liberce, avšak soupeřky se nechtěly jen tak vzdát bez boje a brzo byl stav 5:5. Po esu Lyklemy a stavu 11:7 si trenérka Frýdku-Místku vybírá oddechový čas. A během krátké chvilky přichází i druhý oddechový čas ze strany hostů – stav 13:8, za stavu 14:9 si oddechový čas vybírá ještě trenér Dukly. Po nevynucené chybě a stavu 14:11 přichází další liberecký oddechový čas. Frýdecko-místecké hráčky se i z této prakticky prohrané koncovky dokázaly oklepat a dotáhly koncovku do vyrovnaného stavu a následně tento set a celý zápas vyhrály.85 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Děkujeme!

Kommentare


bottom of page