top of page

Tiebreak v náš prospěch

V 15. kole UNIQA extraligy žen proti sobě nastoupily týmy, které v minulém kole své utkání prohrály a chtěly si dnes spravit volejbalovou chuť. Domácí Frýdek-Místek naposledy prohrál v Přerově a Šelmy utrpěly prohru v Ostravě. I přes velký zádrhel ve třetím setu, který Sokolky prohrály rozdílem třídy, byl právě domácí tým tím šťastnějším a vyhrál v tiebreaku.


TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Šelmy Brno 3:2 (21:25, 29:27, 9:25, 25:21, 17:15)


Ohlasy po utkání:

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek):

Máme neskutečné výpadky v začátcích setu. Dokážeme hrát dva sety výborně a pak dva sety propadák, jak kdybychom byly pod nějakým tlakem, ale máme dva důležité body do tabulky. V tiebreaku jsme hrály trpělivě a bojovaly o každý balon. Tak se hraje volejbal, i když zrovna nejsme v ideální sestavě.“


Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek):

Samozřejmě nebylo vše perfektní, ale tým perfektní byl. Nastálou situaci zvládl perfektně. Bojoval, věřil si, chtěl. Jsem obrovsky hrda na děvčata.“


Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno):

Opět nestálý výkon, neagresivita v koncovce, zbytečně moc chyb.“


Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno):

Pokud se budeme bát hrát, nebudeme vyhrávat s nikým.


Popis utkání:

V prvním setu začaly lépe hostující Šelmy, ujaly se vedení 12:6, Sokolky však dokázaly otočit na 17:15. Pak ale následovala úspěšná pasáž Brňanek, které šly do 20:17, a set už dovedly do vítězného konce.


Druhý set byl jako přes kopírák. Šelmy se brzy ujaly vedení (19:13, 22:17), ale Frýdek v samotné koncovce set otočil a získal ho v poměru 29:27.


Třetí set byl jednoznačně v režii hostujících Šelem a vyhrály ho rozdílem třídy 25:9.


Čtvrté dějství mělo nejvyrovnanější průběh. Od poloviny setu si Sokolky udržovaly mírný náskok a ten jim vydržel až do konce. Set vyhrály 25:21 a o vítězi utkání tak musela rozhodnout zkrácená hra.


V tie-breaku se bojovalo o každý míč. Prvním mečbol měly Brňanky, ale neproměnily ho a vzápětí Sokolky uhrály tři body za sebou a mohly se radovat z vítězství 3:2.

29 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Děkujeme!

コメント


bottom of page