top of page

Starší žačky B proti Karviné!

V sobotu 20. 1. sehrály Starší Žačky B další kolo v doplňkové soutěži MS U18Z. V Sokolovně přivítaly hráčky VK Karviná.

První utkání se vyvíjelo od prvního setu v režii sokolek, neboť soupeřky velmi často chybovaly na příjmu podání i útoku na síti. Sokolkám tudíž stačil průměrný výkon k celkovému vítězství 3:0 na sety.

Do druhého utkání však nastoupilo úplně jiné o mnoho bojovnější družstvo soupeřek. Zlepšením ve všech činnostech a především obětavé hře v poli a dobrému útoku zaskočily sokolky, které se nedokázaly vyburcovat k větší bojovnosti a kolektivnímu výkonu. V 1. setu byl vývoj vyrovnaný až do stavu 25:25. Pak přišly dvě zbytečné chyby a set získala Karviná. Ve 2. setu se sokolky zlepšily na příjmu podání i útoku a vyhrály set 25:19 a srovnaly na 1:1. Bohužel začátek 3. setu zastihl naše hráčky v útlumu a prohrávaly 2:8. Již se jim nepodařilo se zvednout a set získaly soupeřky. 4. set se nesl ve zlepšením výkonu do stavu 17:17, pak však přišlo několik chyb za sebou a soupeřky se radovaly že zisku druhého utkání 3:1.