top of page

Sokolské juniorky B vítězkami kraje!

Juniorský B tým si v minulém týdnu mohl vychutnat předávání zlatých medailí pro přebornice v krajském přeboru kategorie U20. Cesta k tomuto titulu byla poměrně přímočará, těžká utkání čekala sokolky až ve finálové skupině.


Tým složený ze sedmi juniorek a tří žaček čekala oproti minulým létům dlouhá soutěž. Nejprve děvčata odehrála 20 zápasů ve své skupině a výsledek byl opravdu chvályhodný – nezažila jedinou porážku. Pravdou je, že některé týmy skupiny nebyly příliš silné a konkurencí tak bylo družstvo Slezanu Orlová (druhý postupující do finálových bojů) a občas Frýdlant či Kopřivnice. Finálová klání čtyř nejlepších týmů obou skupin KP v únoru a březnu probíhala dvoukolově ještě s Bílovcem a Odrami. Tentokrát z dvanácti zápasů zaznamenaly sokolky jedinou prohru s Bílovcem, ale zlaté medaile už si uniknout nenechaly. Tyto zápasy měly již kvalitní a vyrovnanou úroveň, na některé z nich už si málopočetné družstvo sokolek vypůjčilo některé hráčky z A týmu.


To ale nic nezměnilo na tom, že holky z „béčka“ odehrály velmi dobrou sezónu, zlepšovaly se, trénovaly opravdu poctivě a zlato je zasloužené. Základ týmu trenérky Hany Kurillové tvořily tyto hráčky: nahrávačka Adéla Pajdlová, smeřačky a univerzálky Jana Marková, Simona Lukáčová a Zuzana Carbolová a blokařky Karolína Szewieczková, Kateřina Vašutová a Zuzana Daňová. Do některých zápasů se postupně zapojovaly i prozatím žačky Lucie Zbavitelová, Karolína Baránková a Nicol Pokorná.


Nyní se děvčata připravují na baráž o postup do 2. ligy, která je o víkendu čeká ve Šlapanicích u Brna.31 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page