top of page

Rozhovor s Klárkou Dvořáčkovou

Krátce po odehraném turnaji v Brně vám přinášíme rozhovor s naší nahrávačkou Klárkou Dvořáčkovou.


1. Přišla jsi k nám z nedalekého Prostějova. Cítila jsi potřebu změny působiště nebo co tě přimělo opustit tým, se kterým jsi vyhrála titul?


Určitě jsem cítila potřebu změny. V Prostějově jsem hrála od malička (od desíti let), celkově tedy 12 let v jednom klubu. Chtělo to změnu i přes to, že jsme vyhráli titul. Jeden z hlavních důvodů však byl ten, že chci a potřebuji víc hrát.


2. Právě v Prostějově se ti podařilo získat ligový titul, jaký to byl pocit?


Podařilo se nečekané. Na začátku sezóny jsme na tom nebyli moc dobře, ale v průběhu sezóny jsme posílili. To nám pomohlo tým zvednout a dokonce vyhrát titul. Samozřejmě je to skvělý pocit. Na druhou stranu jsem se na hřiště za celou sezónu dostala jen párkrát a to po čase přestane bavit každého. Byl to jeden z hlavních důvodů, proč jsem Prostějov opustila, jak už jsem zmiňovala.


3. Jak se ti libí u nás v Sokolu? Cítíš nějaké rozdíly mezi volejbalem u nás a ve tvých minulých klubech? (tréninky, přístup a podobně)


Určitě rozdíl cítím. Zatím jsou pro mě tréninky pestřejší, ale to bude asi dost tím, že v Prostějově už jsem systém trénování znala. Tady jsem zatím krátko, což znamená, že to můžu za nějaký čas vnímat stejně. Co se mi tady ale líbí víc je to, že trenérka dává důvěru všem hráčkám a je pro ni důležité, abychom se dostaly na hřiště všechny. V Prostějově hrála víceméně pořád jedna základní šestka (plus libero).


4. Libí se ti Frýdek-Místek jako město? Máš tady již nějaké oblíbené podniky?


Líbí! Stále si zvykám a poznávám nové místa. Zatím nejoblíbenější je určitě kavárna Inn a místo, kam si chodím hlavně odpočinout a vypnout hlavu. Tím je studio jógy (Jóga pod věží). Moc se ale těším, až poznám a oblíbím si i další zdejší místa.


5. Studuješ? Popřípadě jaký obor?


Ano, studuji dálkově psychologii. Je to obor, který mě vždy zajímal a mám k němu velmi blízko. Jsem ráda za tu možnost hrát profesionálně a do toho studovat obor, který mě baví.


6. Příprava byla/je nesmírně dlouhá oproti minulým sezónám. Jak bys ji zhodnotila spolu se zápasy, které máme za sebou?


Je dlouhá dokonce víc, než jsme počítaly. Kvůli mistrovství světa se posunula o další dva týdny. Myslím si, že je to pro nás ovšem dobře. Herně se stále zlepšujeme a máme větší prostor pro odehrání přípravných zápasů a turnajů. Věřím tomu, že čas navíc nám prospěje.


7. Na turnaji v Bratislavě jste odehrály 19 setů ve dvou dnech. Zažila jsi to už někdy?


No myslím, že takové ,,štěstí” na tiebreaky jsem snad ještě neměla. Turnaj byl hodně náročný. Na druhou stranu šlo vidět, že čím víc setů jsme hrály, tím víc jsme byly sehrané a hra vypadala líp a líp. Odvezly jsme si krásné druhé místo.


8. Pochopitelně po takovém turnaji je potřebná regenerace nedílnou součástí každého sportovce. Máš nějaké své oblíbené způsoby, jak nechat odpočinout tělu ?


Jsem typ člověka, který si odpočine spíše aktivním odpočinkem. Pomáhá mi, když si naplánuji nějaký program, zajdu si na jógu nebo poznávám nové místa. Ráda si dále zajdu do kavárny nebo si udělám piknik. Zkrátka když dělám něco jiného než je volejbal. Moc ráda chodím na wellness a masáž. Bez toho snad sportovec ani nemůže fungovat. A ještě lepší na tom je to, když ten čas mohu strávit se svými nejbližšími. S přítelem, rodinou, přáteli..


9. Za dva týdny se konečně dočkáme prvních extraligových zápasů. Jaké jsou tvoje očekávání od sezóny?


V přípravných zápasech jsme si potvrdily, že můžeme hrát s kýmkoli vyrovnaný volejbal a bojovat o vítězství. Proto by bylo skvělé tuto možnost využit a jít do všech zápasů naplno s myšlenkou zvítězit!


68 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Děkujeme!

Comments


bottom of page