top of page

První zápas čtvrtfinále prohráváme

Vítěz základní části VK Dukla Liberec dnes přivítal TJ Sokol Frýdek-Místek, který do play off postoupil z devátého místa, protože hráčky Ukrajiny již play off hrát nebudou a ani třetího kola základní části se nezúčastnily. Sokol v šestém kole překvapil Duklu na domácí palubovce, když zde zvítězil v tiebreaku 2:3 (-22,22,16,-24,-17). Druhé a třetí společné utkání si již Dukla pohlídala a získala plný počet bodů. Dukla konec základní části zvládla na výbornou a z osmi utkání ztratila pouze dva body v Olomouci, proto je pro čtvrtfinálovou sérii favoritem. Zároveň se jedná o reprízu loňského čtvrtfinále, kde Sokol s Duklou neuhrál ani jediný set a v prvním utkání v prvním setu získal pouhých sedm míčů 3:0 (7,14,13). V dnešním utkání se domácí hráčky dostaly velice snadno hned v první rotaci do vedení 5:0, ale v koncovce svojí nepozorností přenechaly vedení Sokolu a set zbytečně ztratily. V druhém setu Dukla ukázala své kvality na bloku a útoku a s velkým náskokem set získala. Ve třetím setu Dukla pokračovala ve své hře, která ji poslední dobou zdobí a opět s dvanáctibodovým náskokem sadu získala. Ve čtvrtém se málem opakovala koncovka z prvního, naštěstí domácí hráčky v závěru měly více ze hry a zaslouženě si připsaly první vítězství ve čtvrtfinále play off.


VK Dukla Liberec – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (21:25, 25:13, 25:13, 25:21)

stav série 1:0


Rozhodčí: Patrik Koutník, Jiří Olt, delegát Zdeněk Bydžovský

Počet diváků: 412


Sestavy (od zóny I):

Domácí: Diana Frankevych, Lucie Blažková, Nikola Kvapilová, Lucie Šulcová, Kateřina Kohoutová, Victoria Deisl, libero Lucie Kolářová.

Střídaly: Petra Kojdová, Hyke Lyklema,


Hosté: Silva de Mello Thamiere, Anna Shumeiko, Natalie Livingston, Veronika Strušková, Klára Dvořáčková, Markéta Petrová, libero Nikola Teperová.

Střídaly: Daniela Šrámková, Sabina Krejčí


Ohlasy po utkání:

Nikola Kvapilová (kapitánka VK Dukla Liberec):

„Asi ten dnešní zápas neměl průběh, jak jsme si představovaly. Do prvního setu jsme nastoupily výborně. Vedly jsme 5:0 a potom, prostě to byla série zkažených servisů, dostaly jsme eso, pokazily jsme několikrát útok, a to se potom nabalovalo a set jsme prohrály. Takovéto série se nám bohužel opakují a musíme je v play off odstranit. Frýdek výborně bránil, anebo my jsme špatně útočily, ale určitě máme co zlepšovat.“


Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec):

„Je to play off. V prvním setu jsme si mysleli po lehkém začátku, že to půjde samo, ale play off se musí celé odpracovat. My jsme to výborně odpracovali ve druhém a třetím setu. Ale ve čtvrtém setu jsme opět malinko polevili, udělali jsme víc chyb. Jedno špatné rozhodnutí rozhodčího a málem nás to stálo set. Musíme prostě pracovat a pracovat od prvních míčů až do posledního míče. Musím pochválit i Sokol, který zde dnes hrál velice dobře.“


Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek):

„Je to škoda. Začaly jsme velmi dobře, plnily jsme taktické pokyny, jak jsme měly. Potom nám ve druhém a třetím setu odešla přihrávka a my když si nepřihrajeme, potom těžko útočíme. Věděly jsme, že to je dnes play off, tak jsme do toho čtvrtého setu šly opět naplno a dařilo se nám, bohužel nám nevyšla koncovka setu. Série je rozehraná a doufám, že soupeře potrápíme u nás doma.“


Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek):

„Určitě za mě velká pochvala celému týmu, který dnes předvedl výkon hodný play off. Určitě jsme bojovaly a určitě jsme trápily Liberec. Bohužel nám dneska absolutně nehrála druhá blokařka Silva de Mello Thamiere a bez ní jsme neměly absolutně šanci.“


Popis utkání:

Domácí hráčky vstupují do utkání velice zodpovědně, bojují o každý míč, prosazují se na útoku a hned při svém prvním podání mílovými kroky Sokolu bodově odjíždějí. Již za stavu 5:0 si trenérka Sokola Alexandra Dedková vybírá svůj první oddechový čas, aby z podání konečně dostala Lucii Blažkovou. Až po odpočinku se konečně prosazuje i Sokol, Anna Shumeiko smečuje do kapsy bloku Dukly. Při podání Natalie Livingston Sokol začíná náskok Dukly snižovat (7:5 – eso, blok a útok Veronika Strušková). Po první chybě Dukly na útoku již domácí hráčky vedou o pouhý bod (8:7). Naštěstí nepříjemné plachtivé podání Kateřiny Kohoutové zaznamenává eso a Dukla je ve vedení 10:7. Přesto se hosté nevzdávají. Další nepříjemné podání nedovoluje Dukle kvalitně založit útok, a když se na bloku prosadí Anna Shumeiko, Sokol se ujímá vedení 12:13 a Libor Gálík si svolává hráčky k oddechovému času. Po dalším úspěšném bloku již Sokol vede o dva body (13:15 – jednoblok Veronika Strušková). Po time se daří domácí nahrávačce krásnou zalívkou vyrovnat (15:15 - Victoria Deisl). Bohužel další technická chyba Dukly, tentokrát přešlap útočné čáry, daruje dvoubodové vedení Sokolu a máme tu druhý time Dukly (16:18). Po time se na podání po chybě Sokola dostává Kateřina Kohoutová a domácí jsou po smeči Diany Frankevych a druhém útoku do sítě ze strany Sokola konečně v nepatrném vedení (19:18). Vedení ale je jen na pár vteřin. Úplně zbytečné chyby v poli a na útoku posílají Sokol do velice slušného vedení, které dokonce znamená první setbol za stavu 19:24. Trenér domácích rychle střídá, aby se ještě pokusil set zachránit. Nikola Kvapilová na smeči a později i na bloku oddaluje konec prvního dějství a Sokol žádá time (21:24). Po návratu na hřiště se na útoku velice přesnou smečí po lajně do růžku zóny jedna prezentuje Anna Shumeiko a hosté se radují ze zisku prvního setu.


I druhý set začíná velice dobře Dukla, dva přesně postavené bloky (Nikola Kvapilová a Lucie Blažková) a útok do velkého autu (Natalie Livingston) posílá domácí celek do vedení 3:0. Vše si Natalie Livingston vynahrazuje na podání, kde si připisuje eso a snižuje na jediný bod (5:4). Ale i Nikola Kvapilová má kvalitní podání a také si připisuje eso a Dukla opět vede vyšším rozdílem (7:4). Dukle se na bloku dnes daří, další přesně postavený dvojblok zvyšuje vedení Dukly na 12:7 a Sokol žádá oddechový čas (blok Lucie Blažková). I po time pokračuje Kateřina Kohoutová na podání a na útoku se tvrdě 2x prosazuje Diana Frankevych, Nikola Kvapilová vytlouká blok Sokola a náskok domácích narůstá (15:7). Tentokrát již Dukla ukazuje svoji herní převahu a s velkým náskokem spěchá za vyrovnáním. První setbol Dukly přichází po zalívce Diany Frankevych pod blok Sokola (24:13). Potom Sokol smečuje do velkého autu a je vyrovnáno 1:1 na sety (smeč do autu Markéta Petrová).


V úvodu třetí sady domácí chybou na útoku dovolují Sokolu odskočit o dva body (1:3), ale při podání Nikoly Kvapilové se velice rychle přelévá vedení na stranu domácích (7:3 – 2x eso, blok Lucie Šulcová a Sokol chyba na útoku, time Sokol). Dukla zvyšuje své vedení esem a blokem na 11:5 (blok Victoria Deisl a eso Kateřina Kohoutová). Po smeči do autu Silvy de Mello Thamiere a bloku Nikoly Kvapilové Sokol žádá oddechový čas (14:6). Velice špatná nahrávka, která končí na pásce za anténou a chyba na útoku připisuje další dva body Dukle a domácí již vedou o deset bodů (16:6) a úspěšná koncovka by neměla být pro velice dobře hrající domácí tým problémem (20:8 – chyba na útoku Anna Shumeiko). Po nádherně sehraném signálu středem přichází setbol třetího setu (24:12 – Lucie Blažková). Sokol z vedlejšího kůlu se prosazuje na útoku a oddaluje konec setu. V další rozehře si domácí hráčky zopakují signál středem a jsou ve vedení 2:1 na sety.


I úvod další sady patří Sokolu. Zkažené podání Dukly, blok Veroniky Struškové a přesná smeč Natalie Livingston posílá Sokol do vedení 0:3. Po zkaženém podání přichází na servis Lucie Blažková a rychle se nám mění vedoucí družstvo tohoto setu (5:3 – eso, blok a útok Nikola Kvapilová). Co dokáží domácí volejbalistky zvednout v poli, to se musí divákům v hale líbit. Hlavně libero Lucie Kolářová několikrát akrobaticky zvedá již ztracené míče a nahlodává sebevědomí smečařek Sokola. Po bloku Victorie Deisl zvyšuje Dukla vedení na tři body (9:6). Sokolu se daří rychle vyrovnat dvěma esy (10:10 - Markéta Petrová prasátkem a čistým esem). Vyrovnaný stav nám dlouho nevydržel, velice nepříjemné plachtivé podání Victorie Deisl nedokáže Natalie Livingston zpracovat a máme tu oddechový čas Sokola (13:10 – eso a Diana Frankevych útok). Po time se technicky na útoku prosazuje Nikola Kvapilová a Dukla již vede o čyři body (14:10). Pětibodové vedení zajištuje jednoblokem Petra Kojdová (16:11). Po chybě Dukly na podání se Sokol prosazuje na bloku a i Dukla žádá time (16:13 – blok Natalie Livingston). Další eso Lucie Blažkové nenechává vůbec v klidu trenérku Sokola, která rychle zastavuje hru oddechovým časem (18:13). Po esu Natalie Livingston Sokol snižuje, a když hlavní rozhodčí nevidí velmi dobrý míč ještě do pole Sokola, Dukla vede o pouhé dva body (18:16). Po snad nejdelší výměně dnešního utkání se na bloku vyznamenává Markéta Petrová a z velkého náskoku zbyl pouhý bod (18:17). Po smeči z pipe je vyrovnáno a i trenér Libor Gálík žádá time (19:19 - Anna Shumeiko). Až Petra Kojdová konečně zastavuje lavinu bodů na straně Sokola dobře připravenou obranou na síti. Nepatrné vedení si Dukla hlídá až do nevynucené chyby Sokola na útoku, smeč do autu znamená vedení 23:21. Po diagonální smeči Diany Frankevych lidé v hledišti vstávají – máme tu první mečbol ve čtvrtfinále. Hned první mečbol je proměněn – Diana Frankevych dírou v bloku posílá míč do pole soupeře a domácí vítězí 3:1.
30 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Děkujeme!

Comments


bottom of page