top of page

Prometey nad naše síly

První domácí zápas odehrál Frýdek proti SC Prometey Dnipro, který je účastník CEV Champions Leage. Dnipro vyjíždělo ke svému prvnímu venkovnímu utkání v extralize, zatímco pro Frýdek to bylo první domácí utkání.


Soupeř ukázal své kvality a odváží si vítězství 3:0. (8:25, 14:25, 22:25)


Začátek prvního setu byl ve znamení dlouhých výměn. Následně však soupeř přitvrdil a jednoznačně domácí přehrál. Sokolkám se nedařilo na přihrávce a proto nemohl kvalitně útočit.

Ve druhém dějství se nesl ve stejném duchu jako první set. Dnipro nadále kvalitně a tvrdě útočilo a domácí nenašly recept jak vzdorovat.

Třetí set po vystřídání naší nahrávačky Dvořáčkové za Šmídovou společně s lepší přihrávkou se obraz hry vyrovnal a byl k vidění slušný, bojovný volejbal z obou stran. Bohužel tři chyby v koncovce na přihrávce překlopily vítězství na stranu ukrajinského týmu, který si tak odváží vítězství 3:0.


Komentáře:


Domácí:

Veronika Strušková: První dva sety byl soupeř lepší ve všech herních činnostech. Soupeř hraje trochu jiný styl volejbalu, na který není česká liga zvyklá. Poslední set jsme ukázaly, že umíme hrát kvalitní volejbal a můžeme vzdorovat i tak silnému soupeři, kterým je Dnipro.


Alexandra Dedková: Dnipro je výškově i silově disponovaný tým, který hraje totální volejbal. Dva sety jsme nebyly soupeřem, třetí set jsme našly recept na soupeřovu hru a sehrály vyrovnanou partii.


Hosté:

Vicky Savard (hráčka SC Prometey Dnipro): Příprava na tento zápas byla těžká, neviděli jsme téměř žádné videa z téhle ligy. Přijeli jsme sem a snažili jsme se hrát svou hru. Hráli jsem o trochu lépe než minulý víkend. Věděli jsme, že když budeme hrát naši hru tak to bude pro ně těžké. Vedli jsem si dobře v prvním setu, tlačili jsme a zůstali jsme v kontaktu a díky tomu jsme udělali dobrý výsledek. Konec třetího setu byl těsnější, než bychom čekali, soupeř začal hrát velmi dobře a museli jsme najít odpověď na jejich hru.


Petkov Ivan (trenér SC Prometey Dnipro): Nezačali jsem špatně, hráli jsem trpělivě, krok za krokem jsme navyšovali náskok. Je začátek sezóny a měli jsme výkyvy ve výkonu, které musíme omezit. Našim cílem pro tuto sezónu je hlavně začít věřit sami v sebe.


19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page