PVK Olymp Praha – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (21:25, 25:16, 25:18, 25:11)

Rozhodčí: Vachutka M., Lenert A., Renčín K.

Počet diváků: 150

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Šmídová, Hodanová, Žáková, Brancuská, Virtová, Šimáňová, libero Dostálová. Střídaly: Brichtová, Doudová, Vlčková

Hosté: Petrová, Krejčí, Doshkova, Agbolossou, Strušková, Dvořáčková, libero Šrámková.

Ohlasy po utkání:

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha):„Myslím, že do zápasu jsme nevstoupily nejlépe, možná jsme myslely, že to půjde vzhledem k počtu hráček Frýdku samo. Frýdek zaslouženě vyhrál první set. My jsme si pomohly servisem v polovině druhého setu. V tuto chvíli byla na servisu Evča, její úspěšná série určila nakonec celý ráz utkání. Od tohoto okamžiku jsme byly lepším týmem a zaslouženě jsme zvítězily. “

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha):„Jsem spokojen, že jsme vyhráli za tři body, protože nyní se utváří pořadí v tabulce extraligy a téměř každý domácí zápas jsme povinováni vyhrát za tři body. Jinak souhlasím se vším, co tady bylo řečeno. My máme náročný program, každý týden hrajeme dva zápasy, holky jsou logicky unavené, proto jsme měli pomalejší rozjezd. Monča hraje jeden zápas excelentně, ve druhém se jí daří méně. Postupně jsme se lepšili i ve hře v poli – díky oběma Veronikám. Obrat dnes zařídila nejlepší hráčka utkání Eva Hodanová s devatenácti body a úctyhodným počtem servisů (37-5 es). Závěr zápasu už byl v naší režii a výkon byl podobný zápasu proti Dukle. V pondělí letíme do Francie k odvetnému zápasu Challenge Cupu.“

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek):„Dnes jsme přijely ve velmi úzkém kádru, takže se od nás moc neočekávalo, ale myslím, že jsme do zápasu šly naplno a Olymp jsme zaskočily. Od druhého setu nás však Hodanová dostala na přihrávce a z toho jsme se nedokázaly oklepat a pak už jsme se vezly.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek):„Byl to zápas dvou poločasů. Zprvu jsme byly lepším týmem, dobře jsme fungovaly na obraně. Pak jsme se zasekly na přihrávce a byl vidět obrovský rozdíl v práci liber.“

Popis utkání:

První set začíná Olymp nedůrazně na útoku, což vede za stavu 0:5 trenéra domácích k prvnímu timeoutu. Olymp zahajuje stíhací jízdu. Frýdek ale rychle ztrátuje a díky téměř bezchybné hře se ujímá vedení 13:7. Za stavu 16:9 pro Frýdek je tak trenér domácích přinucen k druhému timeoutu. Tým Frýdku po třech úspěšných rozehrách pro Olymp bere time. Olymp stahuje na 17:21. Vzápětí však Frýdek okamžitě ztrátuje a udržuje dostatečný náskok, který vede k ukončení první sady za stavu 21:25.

Druhý set začíná lépe pro domácí tým, který se při podání Hodanové dostává do vedení 3:0. Olymp po skvělém zásahu Dostálové v poli navyšuje vedení na 7:2 a nutí tak trenérku hostů k prvnímu timeoutu. Sokol stahuje díky úspěšnému jednobloku Agbollosou na 12:10 a tak trenér domácích volí dvojstřídání, díky kterému se ujímá vedení 19:15. Tento náskok si Olymp při podání Hodanové už nenechá vzít a vítězí jednoznačně 25:16.

Třetí set začínají lépe hostující hráčky, které se rychle ujímají vedení 6:3. Díky čtyřbodové šňůře Brancuské a bojovné olympské obraně srovnávají domácí na 12:12. Průběh setu se přelívá ze strany na stranu až do stavu 19:17, kdy na podání přichází Hodanová a vede svůj tým do koncovky. Hostující Sokol dokázal otočit až za stavu 23:18. Tento náskok si Olymp už nenechal vzít a po chybě hostující nahrávačky se ujímá vedení 2:1 na sety.

Ve čtvrtém setu navazuje Hodanová na úspěšnou sérii z konce třetího sady a hned na začátku dává tři esa přímo z podání. Rázem Olymp vede 5:0. Díky chytré ulívce Virtové a důraznému bloku Žákové vede Olymp dokonce 8:0, kdy tým hostů dává svůj první bod čtvrté sady a vydává se na stíhací jízdu. Tuto jízdu však hned vzápětí zastavuje Bracuská , která přidává další přímé body z podání. V průběhu setu domácí dominují ve všech herních činnostech, nejvíce je ale zdobí bojovná obrana, díky které se dostávají do vedení 17:5. Koncovka čtvrtého setu je už jen kosmetickou záležitostí pro domácí Olymp, který bere za stavu 25:11 konečné vítězství 3:1 na sety.