top of page

Pilný víkend Starších žaček

Velmi nabitý program měly tenhle víkend naše starší žačky. Kromě turnajů KP sehrál A-tým i dvojzápas s Hlučínem za Kadetky B.

Starší žačky A jako první v sobotu přivítaly na domácí palubovce tým z Hlučína. Jelikož se jednalo o zápas v lize kadetek, nastoupily proti starším hráčkám. Toho se ale vůbec nezalekly a připsaly si dvě výhry a šest bodů do tabulky. První zápas se nesl v poněkud rozpačitějším duchu, kdy si sokolky pomalu zvykaly na tempo a zejména ve třetím setu měly na mále. Ten se jim ale podařilo vyhrát 26:24 a vítěznou vlnu si přenesly i do posledního setu a připsaly si tedy výhru 3:1. Druhý zápas už byl v naší jednoznačné režii a skončil výsledkem 3:0.

V neděli se odehrály turnaje KP, ve kterých má Sokol hned tři zástupce. A-Tým nedal ve své skupině A nikomu nejmenší šanci a všechny své zápasy zvítězil v poměru 2:0. Umístil se tedy jasně na prvním místě s nejlepší výchozí pozicí do nacházejících turnajů. B-Tým skončil ve své skupině čtvrtý se ziskem čtyř bodů. Jedinou výhru si připsal proti Karviné přesvědčivě 2:0 a další bod získal při prohře v tiebreaku s Novým Jičínem. C-Tým, tvořený mladšími žačkami, si dokázal připsat první výhru do tabulky, kdy porazil výsledkem 2:0 Starou Bělou. To byl ale bohužel jediný bodový zisk a se třemi body obsadil třetí příčku ve své tabulce.