Novoroční prohra

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK UP Olomouc 1:3 (19:25, 16:25, 25:17, 20:25)

Ohlasy po utkání:

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek):

„První dva sety není co hodnotit, soupeř byl lepší v útoku a v obraně. Ve třetím setu jsme se dostávaly pomalu do našeho herního tempa, zatlačily jsme soupeře servisem, ubránily a získaly set. Ve čtvrtém setu jsme opět v koncovce, kdy se láme chleba, neuhrály dva důležité balony a už jsme se vezly. Musíme zapracovat na komunikaci ve hře a na naši mezihře, kde neustále děláme spoustu nevynucených chyb a to nás potom sráží dolů.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek):

Je smutné, že do zápasu vstupujeme velice vlažně a necháváme tak prostor soupeři se rozehrát. Pak se velice těžce rozjetý soupeř. Třetí a čtvrtý set už byl především o útoku. V důležitých chvílích nás zradila přihrávka a také blok krajních hráček. Hráčka, která by nás měla podržet, dostane šest es a na útoku je na 18%. To je k zamyšlení.“

Veronika Tinklová (kapitánka VK UP Olomouc):

Po naši sérii porážek je pro nás vítězství velice důležité. Musíme dál pracovat.“

Martin Hroch (trenér VK UP Olomouc):

Jsem rád, že jsme přerušili hroznou sérii porážek 3:0. Od pondělka bylo vidět úplně jiné nastavení v tréninku. Věřím, že hráčky si uvědomily, že cesta vede přes tvrdou práci. Jsem zvědav, jestli se to potvrdí i v dalších zápasech.“

Popis utkání:

První set měl jednoznačný průběh pro hosty, Olomouc vedla 9:2, 18:11, 21:13. Sokolkám se sice podařilo snížit bodové manko na tři body (19:22), ale samotná koncovka už patřila hostujícímu týmu.

I v druhém setu dominovala Olomouc, která byla lepší především na útoku.

Ve třetím setu Sokolky zabraly, zlepšily hru v útoku a vedly 9:4, 19:12, 22:15 a set s přehledem vyhrály.

Čtvrtý set měl do stavu 15:15 vyrovnaný průběh. Olomouc pak však odskočila na 18:15 a náskok si udržovala až do konce setu. V zápase tedy zvítězil hostující tým z Hané.