Neúspěch v Brně

VK Královo Pole – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (26:24, 25:13, 25:19)

Ohlasy po utkání:

Daniela Digrinová (kapitánka VK Královo Pole):

„Koncovka prvního setu asi rozhodla o průběhu celého utkání a já jsem ráda, že jsme se stmelily a závěr této sady zvládly. Průběh zápasu už pak byl z naší strany v pořádku, byly jsme soustředěné a držely se taktických pokynů, což vedlo k další výhře za tři body.“

Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole):

Začátek zápasu byl v režii Frýdku, který měl velice dobrý vstup a hrál velmi agresivně. Nedařilo se nám dobře bránit ani přihrávat. Koncovka úvodní sady, kterou jsme otočili asi i z důvodu zranění Struškové, pak rozhodla o zbytku utkání, byť i třetí set byl v polovině chvíli vyrovnaný.”

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek):

První set jsme dobře bránily a servisem zatlačily soupeřky. Touto kvalitní hrou jsme vstupovaly i do koncovky, pak jsem bohužel vyskočila a ruplo mi v lýtku. Královo Pole nakonec první set získalo, což je velká škoda, protože od toho se už pak odvíjel celý zbytek utkání.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek):

V koncovce prvního setu jsme vybouchly na přihrávce a útoku a hráčky udělaly individuální chyby, které by se dít neměly. Gratuluji soupeři, ale jsem ráda, že jsme se ještě dokázaly do utkání vrátit a relativně důstojně ho dohrály. Dokázaly jsme si, že hrát umíme, ale to dnes určitě nestačilo.“

Popis utkání:

Do základní sestavy Brna se po nemoci vrátily Ela Koulisiani a Gretell Moreno, i přesto ale do utkání vstoupil lépe Frýdek-Místek (2:5). Magdalena Bukovská na smeči a následně i svým esem na servisu ale dopomohla vyrovnat na 5:5. Hostující volejbalistky však zlobily dál (7:9) a po přímém bodu z podání Markéty Petrové vedly 9:13. Královo Pole se snažilo na soupeřky dotáhnout (14:15), ty ale obětavě odrážely brněnské útoky a za stavu 14:17 donutily Erika Nezhodu k oddechovému času. Domácí se po něm Frýdku přiblížily na 17:19 a time bral pro změnu on. Po úspěšném bloku se Frýdek-Místek opět Brnu vzdálil (17:21), což znamenalo další zastavení hry, tentokrát ze strany Králova Pole. Frýdek se svou přesnou a trpělivou hrou nakonec propracoval až ke čtyřem setbolům (20:24), první dva z nich domácí odvrátily a následoval frýdecký time out. Ani další dva setboly však hostující hráčky nevyužily a domácí Královo Pole v následujících dvou výměnách obrat dokonalo (26:24). Konec tohoto dějství bohužel poznamenalo i zranění frýdecko-místecké kapitánky Veroniky Struškové.

Závěr první sady Královo Pole očividně povzbudil, v úvodu dalšího setu zaskočeným soupeřkám uteklo na 7:0 a Frýdek-Místek se na odpověď nevzmohl. Body připisovaly hlavně Simona Nikolova a Magdalena Bukovská a do koncovky se svým týmem vstupovaly za příznivého stavu 20:9. Set pak už patřil jednoznačně Brnu (25:13).

Následující dějství bylo od začátku opět záležitostí domácích (11:5), Frýdek se soupeřkám ale tentokrát dokázal postupně přiblížit (13:10) a nakonec s Královým Polem i srovnal krok na 14:14. Brno však znovu odskočilo (20:17) a v koncovce už Frýdek k mnohému nepustilo. V závěru domácí družstvo těžilo hned z pěti mečbolů (24:19) a úspěšným blokem proměnilo hned první z nich. Nejlepší hráčkou zápasu byla vyhlášena Magdalena Bukovská.