top of page

Jasný výsledek pro Prometey

Ohlasy po utkání:

Mirta Grbac (blokařka SC Prometey Dnipro):

„Začaly jsme dobře. Uprostřed zápasu nastala krize, ale zvládly jsme se vzpamatovat. Jsem hrdá na své spoluhráčky, že jsme tento zápas vyhrály.“

Ivan Petkov (trenér SC Prometey Dnipro):

„Začali jsme dobře, ale pak nastal lehký problém se soustředěností na hru. Jsem ovšem šťastný, že jsme vyhráli a teď se budeme připravovat na náš další zápas v Champions League.“

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek):

„Prometey hrál o level vyšší hru, tlačil na nás servisem a to byl hlavní důvod naší prohry. Víme, v čem se musíme zlepšit, abychom příště proti silným soupeřům hrály lépe.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek):

„Soupeř nás předčil na útoku. My jsme se nemohly prosadit proti jejich blokům, a když se k tomu přidala naše horší přihrávka, tak je jasné, že zvítězil soupeř.“

Popis utkání:

Celý zápas začal podáním hráčky s číslem 1 domácího týmu Milenko. Hned ze začátku se domácímu týmu dařil útok především z handy, ale body přidaly i dobré bloky. Naopak hostující tým i přes dobrou obranu nebyl schopný prorazit na útoku. První timeout si tak za stavu 10:4 vzal tým Frýdku-Místku. Netrvalo dlouho a následoval druhý time Sokola, 13:5. Dnipru se podařilo vybudovat velký bodový náskok, ale Frýdek se nevzdával a začal postupně dotahovat. První timeout si trenér Dnipra vzal za stavu 15:10. Situace se zcela obrátila a Dnipro mělo problém s příjmem podání Kláry Dvořáčkové. Po druhém oddechovém času už došlo ke zlepšení hry domácí týmu. Bodově se stále držel nad soupeřem, vrátila se mu hra, kterou předváděl na začátku zápasu. První set skončil za stavu 25:19 pro SC Prometey Dnipro.

Druhý set zahájila Silva de Mello z Frýdku-Místku a hned získala bod. Další body si ovšem už připisoval domácí tým a to hlavně úspěšnosti na bloku. Frýdek-Místek si dobrých bloků všiml a začal se jim vyhýbat, to zapříčinilo vyrovnaný začátek setu až do stavu 5:5. Poté Dnipro opět získalo náskok. V setu bylo hodně rychlých výměn, často zakončených útokem ze středu na obou stranách. Trenérka Frýdku využila oba timeouty rychle za sebou, za stavu 14:18 a 16:22. Oddechové časy jejímu týmu ale nepomohly a Dnipro stále mělo výraznou převahu na útoku a blocích. Poměrně rychle odehraný set skončil pokaženým útokem ze strany Frýdku-Místku. Výhra druhého setu tedy opět připadla týmu SC Prométey Dnipro, 25:17.

Třetí set byl odstartován přímým bodem z podání Oleksandry Milenko. Dnipro získalo náskok vydařeným servisem, bloky i převahou na útoku. Tým hostů se nevzdával a byla zde vidět stále velká bojovnost i přes velké množství pokažených balónů. Na straně Frýdku vystřídala Danielu Šrámkovou na podání Sabina Krejčí, získat bod se ovšem nepovedlo. První eso zápasu dala až hráčka SC Prometey Dnipro, Viktoriia Danchak. Na to tým hostů reagoval timeoutem za stavu 18:10. Z krátkých rozeher se staly dlouhé bojovné výměny, kdy se oba týmy velmi snažily uhrát každý bod. Mezi týmy byl v setu až desetibodový rozdíl, Frýdku-Místku se nepovedlo hru zvrátit. Třetí set skončil 25:15 a celý zápas tedy 3:0 pro Dnipro.