top of page

Extraligové kadetky deváté

Extraliga U18 je pro náš tým kadetek u konce. Děvčata v této sezóně odehrála kvalifikaci a celkem 7 turnajů v různých koutech ČR.


Kvalifikace a 1. kolo soutěže, odehrané bez stěžejních hráček, znamenaly pro tým dvakrát účast ve 4. skupině a zisk malého počtu bodů. I přesto, že se kadetky postupně probojovaly do 2. skupiny, kvůli počáteční ztrátě bodů se jim na postup na MČR už nepodařilo dosáhnout. Deváté místo v ČR v konkurenci velkého počtu družstev hrajících v této kategorii je i tak pro náš mladý tým úspěchem.


V sestavě našly své místo i čtyři hráčky žákovské kategorie (roč. 2008) a za podpory svých zkušených spoluhráček dokázaly předvádět pěkný volejbal. Velkou pochvalu zaslouží nahrávačka Lucie Janošcová (roč. 2008), která jako jediná nahrávačka týmu odehrála celou soutěž.


Naopak naposledy si tuto kategorii zahrály čtyři hráčky narozené v roce 2006, přičemž velkou oporou pro tým byly smečařka Bea Böhmová a blokařka Valča Lichnová. Nesmíme zapomenout na kvalitní výkon blokařky Terky Motalové (roč. 2007), jejíž herní dovednosti potvrzuje účast v reprezentačním výběru dívek U17.


Poslední kolo soutěže se o tomto víkendu konalo ve Frýdku-Místku. Stejně jako na začátku soutěže chyběly hráčky základní sestavy i v kole posledním. Hned v prvním setu se zranila nejlepší hráčka týmu Bea Böhmová a taktéž na postu univerzálky chyběla Ella Hllostová.


Úvodní zápas s týmem TJ Ostrava znamenal pro domácí tým prohru. Štěstí stálo na straně soupeřek, které dokázaly vyrovnané koncovky proměnit ve svůj prospěch. Ani v dalších zápasech si tým F-M nepřipsal vítězství, ale utkání byla vyrovnaná a končila prohrou až v tiebreaku. Pro většinu děvčat ještě sezóna nekončí. Ty nejmladší čeká kvalifikace na MČR a věříme, že i samotné MČR žákyň. Nejstarší děvčata mají před sebou kvalifikaci do II. ligy U20 a MČR U20. Tak ať se holky daří!


Výsledky:

TJ Sokol Frýdek-Místek 0:3 TJ Ostrava (-24,-24,-25)

TJ Sokol Frýdek-Místek 2:3 České Budějovice (21,22,-19,-22,-5)

TJ Sokol Frýdek-Místek 3:2 Plzeň (12,22,-17,-21,8)


Společné foto:

Horní řada z leva: Böhmová B., Hlostová E., Šnapková N., Janošcová L., Richterková J., Bartončíková T., Gebauerová N.. Sedící z leva: Kunčarová B., Čerňáková S., Drozdová J., Motalová T. Ležící z leva: Šrámková T, Vondráková B.41 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page