top of page

Boj v Liberci přinesl bod

VK Dukla Liberec – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:2 (25:13, 16:25, 30:32, 25:12, 15:7)

Rozhodčí: Miroslav Novák, Daniel Trumpeš

Počet diváků: 238

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Lucia Herdová, Kateřina Kvapilová, Jana Fixová, Diana Frankevych, Thamiere Silva de Mello, Taira Ke Alohilani Robins-Hardy, libero Lucie Kolářová. Střídaly: Anna Pragerová, Klára Vyklická, Caroline Formánková

Hosté: Yeny Liseth Montoya Murillo, Sabina Krejčí, Ralina Doshkova, Joyce Agbolossou, Veronika Strušková, Klára Michalčíková, libero Denisa Kulová. Střídaly: Beata Böhmová, Markéta Petrová, Veronika Fukalová

Ohlasy po utkání:

Lucie Kolářová (libero VK Dukla Liberec): „Jsme rády za dva body, i když jsme si určitě přály tři body, ale Frýdek hrál dnes dobře a my jsme hrály v obměněné sestavě. Už se všichni těšíme na play-off.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Nastoupili jsme v trochu jiné sestavě, abychom šetřili síly, protože jsme posledně hráli pětisetové utkání, ale bohužel i dnes jsme hráli další „pětiseťák“. Každopádně je to výborná příprava před play-off. Po jasném setu jsme opět přestali hrát a nechali jsme soupeře rozehrát k výbornému výkonu a nezachránili jsme ani třetí set. Potom jsme to otočili a znovu dobrým výkonem jsme utkání otočili na 3:2.“

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Byl to hodně těžký zápas. Ten první set bych asi ani nekomentovala, protože jsme měly asi „nohy ještě v autě“, ale od druhého setu jsme hrály naši hru. Plnily jsme taktické pokyny, co jsme měly. Soupeř nastoupil od začátku v trošku oslabené sestavě, nebyla tam hlavní opora – Nikola Kvapilová, takže se nám to dařilo bránit, ale potom ve čtvrtém setu jako kdyby nám docházely síly. Hnací motor byl dole a soupeř nás zatlačil servisem a vyhrál. Ale jsme ráda, že máme aspoň bod, protože pořád jsme ve hře a víme, o co teď hrajeme. Chceme prostě být v play-off, takže budeme teď bojovat.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Musím začít tím, že jsme sem přijely s naší druhou nahrávačkou - juniorskou nahrávačkou, pro niž to byl v podstatě první takhle odnahrávaný extraligový zápas, takže obrovská pochvala. Nějakým způsobem to určitě zvládla. Samozřejmě chyby tam byly, ale myslím si, že si zaslouží velkou pochvalu. První set tomu určitě nenapovídal. Tam jsme více méně celý tým naší mladé nahrávačce vůbec nepomohly. Něco jsme si řekly po tom prvním setu a začaly jsme bojovat, protože stále se bojuje o play-off. Stále nějaké možnosti jsou, takže si myslím, že jsme se dostaly do hry. Samozřejmě Liberec trošičku povolil, prostřídal, ale pro nás důležité, že jsme začaly výborně servírovat, následně se nám dařilo i blokovat. Kůlové hráčky plnily, co měly, takže jsme vyhrály set, pak velká koncovka se štěstím a maximální bojovností. Pak nám došly trošičku síly. Už to bylo takové nedůrazné z naší strany a ani ten servis už nám tolik nevycházel. Zatím skvělý bod pro nás.“

Popis utkání:

Liberecké hráčky vstoupily do prvního setu nebojácně a skvělou hrou si brzy vytvořily náskok, který se soupeřky z Frýdku-Místku marně pokoušely dohnat. Za stavu 13:7 si trenérka hostů Alexandra Dedková vybrala svůj první oddechový čas. Zlepšení to ale nepřineslo a tak za stavu 16:7 přišel i druhý oddechový čas. Ani příchod Veroniky Fukalové na změně stavu nic nezměnil a domácí tým si celkem snadno dokráčel k vítězství v prvním setu – 25:13.

Druhý set začal úplně v jiném duchu – oba dva týmy se bodově držely až do stavu 7:7. Za stavu 7:9 si svůj úplně první oddechový čas vybral trenér domácích Libor Gálík. Domácí Dukla se marně snažila dotáhnout na hostující tým. Za stavu 15:20 si trenér domácích vybral i svůj další oddechový čas. Hostující hráčky si už svůj náskok nenechaly vzít a zaslouženě vyhrály druhý set – 16:25.

Třetí set začal skoro stejně jako předešlý set. Bodový stav byl vyrovnaný až do stavu 8:8. Za stavu 8:9 si domácí trenér vyžádal oddechový čas. Ani příchod Kláry Vyklické týmu nepomohl a tak si za stavu 11:14 trenér domácí Dukly vyžádal už druhý oddechový čas. Za stavu 14:16 si oddechový čas vybrala trenérka Frýdku-Místku, aby zastavila domácí hráčky, které začaly stahovat náskok. Když stav setu liberecké hráčky otočily ve svůj prospěch – 20:19, došlo k vybrání druhého oddechového času ze strany hostů a začala napínavá a vyrovnaná koncovka, kterou si pro sebe nakonec urvaly hráčky Frýdku-Místku – 30:32.

I další set byl vyrovnaný od samého začátku. Od stavu 6:6 začaly přibývat body na straně domácích a tak za stavu 9:6 přišel na řadu oddechový čas trenérky Frýdku-Místku. Liberecké hráčky se ale nechtěly nechat připravit o svůj náskok a pokračovaly ve své hře. Za stavu 16:10 si tak druhý oddechový čas vyžádala opět trenérka hostů. Liberecké hráčky svou zpřesněnou hrou ale soupeřkám nedovolily prakticky nic a ukončily tento set výhrou 25:12.

Poslední set začaly domácí hráčky prakticky bezchybnou hrou a tak za stavu 4:1 přišel první oddechový čas ze strany Frýdku-Místku. Střídání stran proběhlo za stavu 8:3. Stav 10:4 a na řadu přišel další oddechový čas trenérky Frýdku-Místku. Za stavu 12:6 si uklidňující čas vybral i domácí trenér. Dukla se zkoncentrovala a dokráčela k vítězství v tomto setu i v celém zápasu – 15:7.