VK Dukla Liberec – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (25:14, 25:14, 25:13)

Rozhodčí: Jiří Peloušek, Tomáš Ostranský

Počet diváků: 191

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Taira Robins-Hardy, Lucie Šulcová, Thamiere Silva de Mello, Nikola Kvapilová, Lucia Herdová, Klára Vyklická, libero Lucie Kolářová. Střídaly: Anna Pragerová, Jana Fixová, Viktorie Dvořáková, Diana Frankevych, Karolína Javůrková

Hosté: Markéta Petrová, Sabina Krejčí, Ralina Doshkova, Joyce Abgolossou, Veronika Strušková, Klára Dvořáčková, libero Daniela Šrámková. Střídaly: BeataBöhmová, Klára Michalčíková

Ohlasy po utkání:

Klára Vyklická (kapitánka VK Dukla Liberec): „Jsem ráda zavítězství 3:0 a za tři body, a že si zahrál celý tým. Ve výsledku jasný zápas a můžeme jít dál.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Hodně jsme si pomohli servisem, což byl základ a pak jsme všechno ubránili a dohráli, takže velká spokojenost.“

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Soupeř byl lepší ve všech herních činnostech a zaslouženě dnes vyhrál.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Měly jsme obrovský problém na přihrávce, především v prvních dvou setech. Pak jsme trochu strategii změnily, nicméně i když jsme se dostaly k nějakému i kvalitnímu zakončení, tak nás Liberec vychytal v poli, takže jsme v podstatě neměly jak bodovat.“

Popis utkání:

Začátek prvního setu patřil libereckým hráčkám, které si velice rychle vybudovaly dostatečný bodový odstup a nepovolovaly svým soupeřkám uhrávat body. Za stavu 8:2 si oddechový čas vybrala trenérka hostů Alexandra Dedková. Ani domluva trenérky nepomohla ke zlepšení stavu. Naopak liberecké hráčky ještě více přitvrdily a za stavu 17:9 přinutily trenérku hostů k vybrání druhého oddechového času. Ani dvojstřídání na straně hostů nepřineslo žádnou změnu. Liberecký trenér dal v koncovce setu příležitost i druhé nahrávačce Anně Prágerové a univerzálce Janě Fixové, ale po několika ztracených bodech si za stavu 19:13 vybral oddechový čas, což liberecké hráčky uklidnilo a esem Kláry Vyklické si dokráčely k vítězství v prvním setu.

Druhý set začal velmi podobně jako set první. Za stavu 6:1 si první oddechový čas vybrala opět trenérka hostů. Liberecké hráčky se ale nenechaly rozhodit a dál přidávaly jeden úspěšný bod za druhým. Stav 13:3 a druhý oddechový čas pro hosty. Nebylo to však nic platné a i tento set liberecké hráčky vyhrály s přehledem, i když na zisk posledních dvou bodů si fanoušci museli nějakou chvíli počkat.

I třetí set začal v režii Dukly a stav 5:0 si vyžádal oddechový čas hostů, a když už to bylo hrozivých 11:2, přišel i druhý oddechový čas. Za stavu 16:3 se na palubovku opět podívaly další hráčky z liberecké lavičky. I v tomto setu liberecká Dukla nepřipustila žádné překvapení a dokráčela k vítězství a ukončila tím i celé dnešní utkání.