top of page

3 body doma !

Ve čtvrteční podvečer proti sobě nastoupily týmy ze spodních pater extraligové tabulky. Domácí Fýdek-Místek, který má jisté první kolo play-off, uvítal na své palubovce Šternberk, který chtěl zabojovat o svou druhou uhranou výhru. Toto sokolské derby však žádné velké drama nepřineslo a všechny tři body zůstaly ve Frýdku-Místku.

TJ Sokol Frýdek-Místek – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:21, 25:22, 25:16)

Rozhodčí: Horký P., Trumpeš D.

Počet diváků: 100

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Petrová, Mello, Shumeiko, Livingston, Strušková, Dvořáčková, libero Teperová. Střídaly: Šrámková, Zajícová, Smýkalová, Michalčíková

Hosté: Přibylová, Heilborn, Kořínková, Látalová N., Látalová Z., Piantkovska, libero Chaloupková. Střídaly: Denina, Loch

Ohlasy po utkání:

Veronika Strušková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek):

„Dneska jsme soupeře zatlačily servisem a dobře ubránily jejich hlavní údernou sílu. Zápas jsme měly celkem pod kontrolou a potvrdily jsme roli mírného favorita.“

Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek):

„Byly jsme od začátku do konce lepším týmem. Na palubovce se postupně vystřídaly i mladší hráčky a sbíraly extraligové zkušenosti.“

Barbora Chaloupková (kapitánka TJ Sokol Šternberk):

„Kdybychom od prvního setu útočily agresivněji, mohlo být dnes vše jinak, ale Frýdek nás přehrál a zaslouženě bere tři body.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk):

Chyběl nám bojovný výkon a agresivní útok.“

Popis utkání:

První set začal lépe hostující tým, když vedl 5:3, ale domácím Sokolkám se povedlo rychle srovnat na 6:6, a poté následovala pasáž hry, která byla velmi vyrovnaná. Pak se domácím hráčkám podařilo odskočit na 14:10 a tento stav přiměl trenéra Šternberku vzít si oddechový čas. Time však příliš nepomohl a i nadále Frýdek udržoval svůj náskok a vedl 16:11. Šternberk se dokázal přiblížit na 17:15, ale frýdeckomístecké hráčky už nepřipustily žádné větší drama a získaly set 25:21.

Druhý set měl v úvodu podobný průběh, frýdecké Sokolky měly lehce navrch, kdy si udržovaly dvoubodový náskok, až při podání kapitánky Veroniky Struškové výrazněji odskočily (z 9:6 na 13:6). Šternberk se opět dokázal přiblížit na dostřel 17:15, ale stejně jako v první setu Frýdek-Místek díky lepšímu útoku odskočil na 20:15 a následně vyhrál druhý set 25:22.

I třetí set měl vyrovnanější průběh pouze ve svém úvodu (5:5). Pak přišly na řadu dvě malé chyby na straně hostujícího týmu, který tak poslal do vedení domácí 8:6. Větší bodový přísun domácích nastal při podání Mello, Frýdek vedl až 17:7, 20:10, 22:13, a bez větších problémů vyhrál set 25:16 a celý zápas tak 3:0.