Iva Navrátilová

Iva Navrátilová! 🏐

V pořadí třetím příchodem, tentokrát z Prostějova, a první staronovou tváří je Iva Navrátilová! 28letá rodačka z Frýdku-Místku, která ale od malička vyrůstala v Ostravě, posílí Sokol na pozici nahrávačky. Zaměstnáním inženýrka kvality a svařování ve společnosti Lucco si v našem dresu už zahrála. Můžete si ji pamatovat ze sezóny 2018/2019, kdy nastupovala pod svým rodným jménem, tedy Šípová.

Kdo tě přivedl k volejbalu a kde si s ním začínala? Jaká byla tvá kariéra v mládeži?

K volejbalu jsem se dostala asi v 10 letech, kdy jsme s dvojčetem poprosili mamku, že místo sportovní gymnastiky bychom chtěly dělat tenhle koníček. Trénovalo mě spousta trenérů, nejvíc mně pomohli nahoru Kozel a Pompe. Chvíli jsem se dostala výkony do širšího výběru juniorské reprezentace.

Jak by ses popsala jako hráčku?

Ti, co se mnou hráli ví, že jsem bojovník. Čerpám z dobré sportovní průpravy z dětství. Hodně mi ve volejbale pomáhá rychlost.

Co tě přesvědčilo se vrátit do Frýdku-Místku?

Po poslední sezóně jsem se vdala a už jsem nechtěla hrát nikde daleko. Bydlet doma a mít svoje zázemí je pro mě důležité.

Vracíš se po dvou letech opět do Frýdku-Místku, jak se těšíš na spolupráci s realizačním týmem a spoluhráčkami?

S trenéry vycházím dobře, nahrávač je prodloužená ruka trenéra a realizuje a taktiku kterou trenér stanoví. S některými hráčkami jsem už hrála a moc se na ně těším. Nové holky teprve poznám.

Při posledním angažmá jsi musela jít na operaci kolene. Ovlivnila tato událost nějak tvou hru?

Ovlivnila, protože jsem myslela, že už nikdy nebudu most hrát. Měla jsem ale skvělého doktora, který mi se vším pomohl. Když se člověk dost zaměří na individuální přípravu sezonu vydrží

Na co se v následující sezóně nejvíce těšíš?

Těším se na ten pocit po vyhraném zápase, kdy je jedno že jste unavení.