Šternberk x F-M

Hladká výhra ve Šternberku

I druhý zápas série o konečné 9.-10. místo se našim hráčkám velice vydařil. Hned od úvodní výměny se naše hráčky ujaly iniciativy nad zápasem a soupeře takřka k ničemu nepustily. První set začala skvělou sérií na podání a dostaly jsme se do vedení 0:6. Výrazné vedené jsme stále zvyšovaly až do stavu 11:21, kdy soupeř začal stahovat. To se mu ale dařilo jenom krátce, jelikož po dovršení 15 bodů si už žádný nepřipsal a naše hráčky tedy vyhrály 15:25. Druhý a třetí set se nesly v podobném duchu, kdy Sokolky postupně zvyšovaly svoje vedení a soupeře nepustily ani do koncovky. Oba sety skončily rozdílem 8 bodů, tedy 17:25 a díky toho jsme si odvezli výhru 0:3!

Hodnocení Leoše Chalupy:

Od prvního míče v utkání šlo vidět, kdo chce více vyhrát. Markéta Uhrová servírovala do stavu 0:6 a poté jsme už naše vedení jen postupně zvyšovali. První set jsme na svou stranu získali zejména dobrým blokem a slušnou hroz všech hráček v poli, což bylo pro úspěch klíčové. Druhý set se hraje ve stejném duchu jako ten první, tedy dominance našeho týmu. Soupeř už pomalu přestává klást odpor a postupně stahuje z hřiště své opory. My jsme také v tomto zápase dali šanci hráčkám, které v sezóně nestrávily moc času na palubovce a i díky nim jsme dovedli zápas do vítězného konce. Domů si tedy vezeme výhru 3:0 a průběžné vedení v sérii 2:0. Vše ale ještě není u konce, jelikož série není ani z daleka dohrána a lecco se může ještě pokazit, takže nesmíme usnout na vavřínech a makat i v dalším zápase.

TJ Sokol Šternberk – TJ Sokol Frýdek-Místek 0:3 (15:25, 17:25, 17:25)

stav série 0:2

Rozhodčí: Možnár, Ištvanech

Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Kamidinová, Abendroth, Herdová, Kořínková, Wanczyk, Látalová N., libero Slavíková. Střídaly: Látalová Z., Vyjídáková, Jarošová

Hosté: Uhrová, Pavelková, Hadáčková, Staňková, Borovcová, Mitrega, libero Teperová. Střídaly: Tkáčová, Petrová, Grygarová, Koloničná

Ohlasy po utkání:

Lucia Herdová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): Dnes soupeřky zahrály velmi dobrý zápas, předčily nás ve všech činnostech. Nám se nedařilo na příjmu ani v útoku. Trenér dal šanci mladším hráčkám, které předvedly bojový výkon. Zkusíme ještě zvrátit celkový stav v této séri, snad se nám bude dařit lépe než dnes!“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Soupeř nás dnes zaskočil, vletěl na nás jako tajfun, od začátku utkání podával velmi kvalitní výkon. Bylo vidět, že se na nás soupeřky dobře připravily. Naše zkušené hráčky to zaskočilo. Dal jsem proto příležitost mladším hráčkám, které dohrály zápas s nadšením celkem obstojně. Na soupeřky to ovšem nestačilo.“

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Soupeřky dnes působily celkem odevzdaně. Ze začátku utkání se nám podařilo získat náskok, který jsme si dokázaly, i přes naše tradiční chyby, udržovat ve všech setech do vítězného konce.“

Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Budu stručný, jsem velice rád, že jsme potvrdili to, co jsme si dali dnes za úkol – přehrát soupeřky. Dařilo se nám i díky tomu, že trenér Šternberka vystřídal klíčové hráčky, kterým se v utkání nevedlo. Chtěli bychom v sobotu tuto sérii už ukončit našim vítězstvím doma ve Frýdku-Místku.“

Popis utkání:

Hráčky Sokola Frýdek-Místek si dokázaly hned u prvního podání Markéty Uhrové získat náskok pěti bodů (0:5), který soustředěnou hrou postupně zvyšovaly až na desetibodový rozdíl (9:19) a udržely ho až do konce setu, 15:25.

Stejný obraz hry se opakoval i v druhé sadě. Od stavu 7:14 se domácím nedařilo náskok soupeřek snížit a set skončil v poměru 17:25.

Ve třetím setu dal již trenér domácích Jan Drešl příležitost jen mladým juniorkám, které předvedly statečný a bojovný výkon, ale na zkušené a rozjeté soupeřky to nestačilo. Set skončil ve stejném poměru jako druhá sada – 17:25 ve prospěch Frýdku-Místku.