F-M x Prostějov

Vítězný vstup do nového roku

V prvním zápase v novém kalendářním roce jsme na naší domácí palubovce hostili hráčky Prostějova. Soupeř se před zápasem nacházel na 7. místě s tříbodovým náskokem na náš výběr, díky čemuž se čekal se velmi vyrovnaný zápas. Sokolky do utkání ale vstoupily velmi sebevědomě a naprosto přesvědčivě si podmanily první set rozdílem 12 bodů. Následující dvě sady byly od začátku velmi vyrovnané, ale naše hráčky prokázaly velkou kvalitu v koncovce a obě sebejistě dovedly do vítězného konce.

Díky prvnímu tříbodovému zisku v letošním ročníku UNIQA Extraligy žen jsme se se 7 body posunuli na 7. místo právě před VK Prostějov

Hodnocení Leoše Chalupy:

Naše hráčky od začátku velmi dobře plnily veškerou taktiku, kterou jsme si na utkání určili. V dnešním zápase jsme měli velice kvalitní servis a důsledný blok. Podařilo se nám také odbránit Gabrielu Kopáčovu, což bylo důležité pro náš úspěch. Jsem rád i za předvedené emoce při utkání. Na holkách šlo vidět, že se volejbalem baví a to se odrazilo i v předvedeném výkonu. Nesmíme ale usnout na vavřínech a i v následujících utkáních předvádět kvalitní výkony a získávat body v boji o play-off.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Prostějov 0:3 (25:13, 25:20, 25:19)

Rozhodčí: Vachutka, Trumpeš

Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

TJ Sokol Frýdek-Místek: Mitrega, Uhrová, Pavelková, Hadáčková, Staňková, Borovcová, libero Koloničná. 
Střídala: Petrová

VK Prostějov: Fričová, Kvapilová, Kopáčová, Michalíková, Kožoušková, Šípová, libero Stavinohová. 
Střídaly: Pluhařová, Blumentritová, Weidenthalerová, Dvořáčková

Ohlasy po utkání:

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Jsem moc ráda za vítězství, protože atmosféra v týmu po porážkách nebyla moc dobrá. Dnes jsme hrály koncentrovaně a plnily, co jsme měly. Hlavně se nám podařilo ubránit Kopáčovou a celkově jsme výborně bránily na síti. Pochvala mladému liberu za úspěšnou premiéru.“

Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Z naší strany dobrý výkon, hráčky plnily pokyny. Velmi dobře jsme servírovali a s tím je spojeno to, že jsme nad soupeřem vyhráli v bodových blocích.“

Karolína Fričová (kapitánka VK Prostějov): „Zápas jsme nezvládly, ihned od začátku se nám nedařilo složit míč a chybovaly jsme. Nepomohly jsme si ani dobrým servisem. Dnes nám to nevyšlo.“

Lubomír Petráš (trenér VK Prostějov):„Soupeř nás zatlačil podáním, my jsme se na něm trápili stejně jako na útoku. Byli jsme horším družstvem, zbytečně chybovali. Soupeř má 11 bloků, což krom horšího bloku rozhodlo. V dobrém světle se ukázala Terka Blumentritová.“               

Popis utkání:

V prvním setu začal lépe domácí celek, když zatlačil soupeře servisem. V průběhu setu vedl 7:4, 17:9, 20:10 a set s přehledem vyhrál. Druhý set měl vyrovnaný průběh do stavu 18:18, koncovka lépe vyšla domácím sokolkám. Ve třetím setu opět vyrovnaný průběh do stavu 18:18, poté přišla série devíti servisů Petrové v koncovce setu a tím domácí hráčky zápas vyhrály.

Fotogalerie: Pavel Netolička @ipnfoto https://www.zonerama.com/sokolkyfm/Album/6926699