VK KP Brno x F-M

Ztráta bodů v Brně

Hned další den po vítězném představení v Přerově přijely naše hráčky do Brna, kde se utkaly s místním KP. Vstup do zápasu se nám stejně jako den předtím povedl, kdy jsme v koncovce přetlačili domácí a vyhráli první sadu. Na tu se nám bohužel už nepovedlo navázat a další tři sety již vyhrál soupeř. Za zmínku stojí hlavně poslední set, kdy jsme soupeře trápili až do samotného konce, ale domácí byly nakonec úspěšnější v poměru 29:27.

Hodnocení Leoše Chalupy

Dva týdne, dva stejné scénáře. Po pátečním vyhraném zápase jsme stejně jako minulý týden ten sobotní prohráli v poměru 1:3. Možná za to může nový systém, kdy se hraje dva dny po sobě, ale samozřejmě se na to nemůžeme vymlouvat. Ve čtvrtek se nám zranila klíčová hráčka základní sestavy Romana Staňková a její nepřítomnost byla znát. V prvním setu jsme i přes zbytečné chyby zvládli koncovku, ale tím to asi tak skončilo. Druhý set se nám vytratil servis a nedokázali jsme najít odpověď na nebezpečné útoky středem domácích hráček. Ve třetím dějství jsme rozjetému soupeři vzdorovali do stavu 19:21, kdy jsme udělali naprosto zbytečnou technickou chybu na podání – přešlap. Díky tomu se nám soupeř vzdálil a pohlídali si vedení do konce setu. Čtvrtý set jsme chtěli a hlavně museli vyhrát, jelikož jsme chtěli přivést do Frýdku-Místku bodu. Set byl vyrovnaný po celou dobu a v koncovce jsme dokonce vedli 23:21. Soupeř následně srovnal, ale my jsme si dokázal vytvořit čtyři setbally, ale bohužel ani jeden nebyl využit a kvůli chybám na podání Brno otočilo skóre a vyhrálo. Je to veliká škoda, jelikož jsme poměrně zbytečně přišli o body, které nám můžou v konečném zúčtování chybět.

KP Brno – Frýdek-Místek 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 29:27)

Rozhodčí: Možnár M., Trumpeš D.

Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

VK KP Brno: Bukovská, Koulisiani, Šunderlíková, Pavlíková, Judlová, Grabovská, libero Digrinová.
Střídaly: Baird, Dolotova, Hobbs, Röderová

TJ Sokol Frýdek-Místek: Mitrega-Mamica, Uhrová, Pavelková, Hadáčková, Šnellyová, Petrová, libero Teperová.
Střídaly: Tkáčová, Borovcová, Grygarová

Ohlasy po utkání:

Hana Judlová (kapitánka KP Brno): Zápas byl docela jako na houpačce, jednou jsme daly šestibodovou sérii my, jednou soupeř. Naštěstí jsme dokázaly vyhrát, jsou to důležité tři body a my jsme za ně opravdu rády.“

Matúš Kalný (trenér KP Brno): „Měli jsme dnes vyhrát 3:0. V prvním setu jsme stále vedli o tři body a pak jsme to v koncovce pokazili a netlačili jsme dost podáním. Nesmí se nám stávat, že když ve čtvrtém setu vedeme 17:11, tak pak jdeme do tak dramatické koncovky. Jsme rádi za tři body, ale mělo to být jinak.“

Daniela Pavelková (kapitánka Sokol Frýdek-Místek): „Dnes odjíždíme úplně bez bodu i přesto, že si myslím, že bylo Brno hratelné. My jsme nehrály úplně tak, jak bychom měly. K tomu, abychom se dostaly do tak dramatické koncovky čtvrtého setu, nám hodně pomohly i Brňanky, měly jsme čtyři setboly, ale nedokázaly jsme to dohrát. My jsme zkušené, ony jsou mladé, takže bychom měly vyhrávat my.“

Leoš Chalupa (trenér Sokol Frýdek-Místek): „Bohužel neumíme hrát druhé utkání za sebou, mrzí nás to, je to dnes prohospodařený bodík, tie-break už je vždycky otevřený. Soupeř byl kvalitnější na podání a my jsme bohužel přestali plnit, co jsme měli.“

Popis utkání:

V prvním setu od začátku drželo mírnou převahu Brno, když po dvou vydařených útocích Denisy Pavlíkové vedlo 6:3. Hostující Frýdek se sice díky esu Agni Mitrega-Mamica přiblížil soupeřkám na 11:10, domácí ale znovu odskočily (14:10) a Frýdek-Místek bral time out. Po něm hostující zpřesnily hru a postupně srovnaly na 16:16. Sada se tak rozhodovala až v koncovce, v níž se ke dvěma setbolům dokázal propracovat Frýdek-Místek. Královo Pole sice jeden odvrátilo, na druhý už však nestačilo a set ztratilo těsně 23:25.

V druhém setu se oba týmy přetahovaly o každý bod (5:5, 7:7), pak ale domácí odskočily na 11:8 a Leoš Chalupa zastavil hru oddechovým časem. Při podání Karin Šunderlíkové domácí utekly až na 19:11, Frýdek však nesložil zbraně a dotáhl se ještě v závěru na rozdíl čtyř bodů (22:18). KP Brno už si pak ale vedení pohlídalo a po výhře 25:18 srovnalo na 1:1.

Třetí sadu odstartovalo lépe Královo Pole (5:2) a zaskočený Frýdek-Místek pak dál přihlížel rostoucímu náskoku domácích – při servisu Denisy Pavlíkové byl totiž stav už 14:3. Hostující volejbalistky se ale dokázaly zkoncentrovat a náskok začaly odmazávat (16:8, 21:15). KP Brno však zvrat nepřipustilo a sadu nakonec dotáhlo k vítězství 25:20.

I v následujícím dějství musel Frýdek dotahovat (4:1, 9:5), přiblížit soupeřkám se mu ale nedařilo a za stavu 17:11 to vypadalo, že si KP Brno už pohodlně dojde ke třem bodům. Frýdek-Místek ale dokázal srovnat na 21:21 a nakonec i otočit pro sebe (21:23). Poté se strhlo velké drama a domácí volejbalistky musely čelit hned čtyřem setbolům Frýdku-Místku. Všechny však dokázaly odvrátit, a nakonec i proměnit za stavu 28:27 svůj mečbol. Výhra 29:27 tak znamená plný počet bodů pro KP Brno.