Šternberk x F-M

První letošní výhra

K druhému zápasu po covidové pauze jsme odcestovali do Šternberka, kde nás čekal nelehký soupeř. Po prvním ztraceném setu se nám podařilo získat set druhý. Třetí set byl velice vyrovnaný od začátku do konce, ale našim hráčkám se podařil otočit koncovku a vyhrát ho poměrem 29:27. V následujícím setu byly opět úspěšnější hráčky domácího týmu a šlo se to tie-breaku. Pátou sadu jsme měly pod kontrolou od začátku do konce a zaslouženě jsme si odvezli bod navíc.

Hodnocení Leoše Chalupy:

V dnešním zápase jsme chtěli Šternberku vrátit porážku na domácí palubovce ze začátku sezóny. Vstup do zápasu se nám moc nepovedl, jelikož nám nefungoval příjem a to se odrazilo i v útoku. Ve druhém a třetím setu jsme velice dobře přijímali a bránili na síti. Nechyběla nám také bojovnost, která se odrazila ve výsledcích. Čtvrtý set byl nahoru dolů. V jednu chvíli jsme vedli 13:11, ale po několika zaváháních a chybách rozhodčích se nakonec ze zisku setu radoval domácí tým. Pátý set jsme měli absolutně pod kontrolou a zaslouženě vyhráli. Chtěl bych poděkovat celému týmu za bojovnost. Zároveň ale nesmíme usnout na vavřínech, jelikož hned zítra hrajeme další utkání.

TJ Sokol Šternberk – TJ Sokol Frýdek-Místek 2:3 (25:16, 21:25, 27:29, 25:20, 8:15)

Rozhodčí: Trumpeš D., Vachutka  M.

hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

TJ Sokol Šternberk: Látalová N., Kneiflová Šmídová, Herdová, Kořínková, Wanczyk, libero Slavíková. 
Střídaly: Jarošová, Dudová

TJ Sokol Frýdek-Místek:  Mitrega, Uhrová, Staňková, Tkáčová, Šnellyová, Pavelková, libero Teperová. 
Střídaly:  Borovcová, Petrová, Hadáčková

Ohlasy po utkání:

Nicole Šmídová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): Dnes jsme do utkání dobře vstoupily, dařilo se nám na podání. Od druhého setu se soupeř rozehrál, velmi je to nakoplo a my už jsme nebyly schopny jim vzdorovat. Ponaučení do příště.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „ Dnešní utkání bylo celé na houpačce, tradiční vyrovnaná bitva s Frýdkem-Místkem, tentokrát byly úspěšnější soupeřky, kterým gratuluji. Byl to těžký zápas pro obě dvě strany a já chválím svoje holky za bojovný výkon a děkuji celému týmu za předvedenou hru.“

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek Místek): „Dneska musím pochválit naše trenéry, připravili taktiku, kterou jsme při plnění získávaly převahu nad Šternberkem. První set nám úplně nevyšel, ale od druhého setu už jsme byly lepší. Škoda, že jsme neuhrály utkání za tři body.“

Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek – Místek): „Myslím si, že dnes to bylo velmi bojovné utkání, bylo tam hromadu chyb, nepatříme do špičky letošní extraligy, chceme potrápit všechny družstva ze spodní poloviny. Blokařsky jsme hráli velice dobře, první set nám utekl na přihrávce a následně jsme bojovností získali další dva sety a především pátý set. Jsem za výsledek rád a holkám gratuluju. Je vidět, že se posouváme a lepšíme. “

Popis utkání:

Po vyrovnaném úvodu prvního setu až do stavu 15:14 se obě družstva střídala ve vedení. Pak se začalo domácím dařit na podání a získaly první set v poměru 25:16.

V druhém setu byly od začátku úspěšnější volejbalistky Frýdku-Místku a malý získaný náskok se jim podařilo udržet až do konce této sady (21:25).

Ve třetím setu se obě družstva střídala ve vedení a v dramatické koncovce se štěstí přiklonilo na stranu hostujících volejbalistek v poměru 27:29.

Čtvrtý set byl podobný jako předchozí, obě družstva se střídala ve vedení, závěr setu tentokráte patřil domácím hráčkám (25:20).

V rozhodující páté sadě utkání se více koncentrovaly na hru hostující hráčky a získaly ji v poměru 8:15.