F-M x VK Šelmy Brno

Neúspěšný start po covidové pauze

Po dlouhých 41 dnech se opět rozběhla Extraliga žen ve volejbale a náš A-tým přivítal na domácí palubovce tým VK Šelmy Brno. Start to bohužel nebyl moc úspěšný, jelikož první dva sety hladce ovládly hostující hráčky v poměru 13:25 a 16:25. Ve třetím setu se naše hra zvedla a podařilo se nám ho získat o pět bodů, tedy 25:20. Následující sadu si ale hostující hráčky už utéct nenechaly a zvítězily znovu 16:25.

Hodnocení Leoše Chalupy:

V prvních dvou setech nám chybělo srdce a zápal pro hru. Ve třetím setu jsme se zvedli. Dařilo se nám na příjmu a tím pádem se nám dařilo i v útoku. V koncovce se nám podařilo třikrát zablokovat a set jsme zlomili na svou stranu. Takovou hru bychom chtěli předvádět každý zápas. Stejnou kvalitu hry se nám podařilo udržet i ve čtvrté sadě, kdy jsme do stavu 9:9 hráli vyrovnanou partii. Zbytek setu byl ale podobný zbylým dvou, kdy se nám vůbec nedařilo. Takovým volejbalem se prezentovat nechceme a také nemůžeme. Musíme si více věřit a ve hře zúročit vše, co do hry dáváme v tréninku.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Šelmy Brno 1:3 (13:25, 16:25, 25:20, 16:25)

Rozhodčí: Pecháček, Kavala

Sestavy (od zóny I):

TJ Sokol Frýdek-Místek: Hadáčková, Uhrová, Pavelková, Tkáčová, Staňková, Borovcová, libero Teperová.
Střídaly: Mitrega, Šnellyová, Grygarová, Petrová

VK Šelmy Brno: Nováková, Janečková, Marková, Horká, Mikysková, Širůčková, libero Sklenářová.
Střídala: Faltínová

Ohlasy po utkání:

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „První dva sety od nás hodně špatné. Od třetího setu jsme začaly hrát chytře a bojovně. Šelmy si však zbytek zápasu zkušeně pohlídaly.“

Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dva sety bez nasazení, soupeř to měl hodně jednoduché. Ve třetím setu jsme se zkoncentrovali a s bojovností jsme uhráli set. Čtvrtý set měl soupeř pod kontrolou. Gratuluji.“

Soňa Nováková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Jsem ráda za tři body. Ve třetím setu se Frýdek zvedl, lépe podával. Naštěstí jsme zvládly čtvrtý set.“

Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Po dvou dobře odehraných setech jsme k dalšímu přistoupili nezodpovědně. Ale na rozdíl od včerejšího zápasu nás to nestálo body.“

Popis utkání:

V prvním setu dominovaly hostující hráčky z Brna hlavně na útoku a přehrály domácí ve všech herních činnostech. V druhém setu sokolky prohrávaly 4:0, dotáhly na 9:12, ale opět přišla série bodů Brna, 10:16, 13:21 a Šelmy s přehledem zvítězily. Třetí set byl nejvyrovnanější. Sokolky dokázaly vést 11:7, Šelmy otočily na 12:13, ale domácí tým zabojoval a otočil stav na 18:13 a set dovedl do vítězného konce.