Dary pro dětský domov v Čeladné

Dary pro dětský domov v Čeladné

Dnes se naše volejbalistky A týmu společně s házenkáři Pepino SKP Frýdek-Místek vydali do dětského domova v Čeladné, kde předaly 15 počítačů, které dětem usnadní distanční výuku. Velké poděkování patří především firmě Motosport Lučina, která celou akci finančně zajistila.

Celou akci také natáčela televize Polar, která zítra (19. 11.) odvysílá reportáž. Za nás byly na akci přítomny Veronika Šnellyová a Romana Staňková, za Pepino SKP Frýdek-Místek pak Tomáš Sklenák, Zbyněk Bureš a Zdeněk Verlík.

„Chtěla bych ohromně poděkovat Motoru Lučina a házenkářům a volejbalistkám z Frýdku-Místku za poskytnutí takto skvělého dárku pro výuku našich dětí, protože pro nás má velký význam. Vzhledem k tomu, že tady máme 48 dětí, z toho 20 středoškoláků a spoustu malých dětí na prvním a druhém stupni, tak počítačovou techniku hodně potřebujeme. Tato doba je pro nás velice náročná jak výukově, tak materiálně, takže tento dar nám obrovsky pomůže,“ zdůraznila Kateřina Soroviková, ředitelka dětského domova v Čeladné.

S nápadem pomoci dětem, které jsou samy, přišel vedoucí družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Zdeněk Verlík. „V dnešní nelehké době jsme chtěli udělat Mikuláše pro děti. Oslovil jsem majitele naší firmy, který má s těmito akcemi zkušenosti. Domluvili jsme se na tom, že firma pomůže dodáním počítačů a my vybereme určitý finanční příspěvek pro děti. Půjde zhruba o 12 tisíc korun. Hlavní myšlenkou bylo pomoct dětem, které jsou samy,“ vysvětlil Zdeněk Verlík.

„Jsme moc rády, že nás házenkáři oslovili, abychom se na této akci s nimi mohly podílet. Když vezmeme v potaz dobu, která nyní je, tak počítače pro děti jsou jednou z nejlepších možností, jak jim nyní pomoci,“ poznamenala volejbalistka Sokola Frýdek-Místek Veronika Šnellyová. Koronavirus jejímu týmu letos značně zkomplikoval život. „Po měsíci, co jsme trénovaly, nám polovina týmu spadla na dvacet dní do karantény. Příprava tak přišla vniveč, takže jsme se do toho zase musely znovu vracet, což nebylo vůbec jednoduché. Jsme rády, že jsme alespoň dva týdny mohly trénovat v hale a v sobotu už se bude zase hrát, byť s povinností testovat hráčky, které covid neprodělaly. Sezona tak bude zajímavá, různorodá a snad se dohraje,“ dodala Šnellyová.

autor rozhovorů a fotek: Jan Smejkal