Sokolky podlehly v prvním domácím zápase Liberci

ZÁPAS TJ Sokol Frýdek Místek – VK Dukla Liberec

Ve druhém kole extraligy žen nastoupil tým TJ Sokol Frýdek Místek k prvnímu domácímu utkání s nováčkem soutěže VK Dukla Liberec, který potvrdil své vysoké ambice jednoznačným vítězstvím.

č.: 9      dne:       22.10.2017          v hod.:   17:00

TJ Sokol Frýdek Místek – VK Dukla Liberec  Výsledek 0:3 (15:25, 25:27,12:25)

Rozhodčí: Kubinec J., Bohačík R.

Počet diváků: 250

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Mitrega, Blasiak, Kukučová, Kvapilová, Borovcová, Pavelková, libero Radivojeviočová                Střídali: Vašinová I., Vašinová K.

Hosté:  Mikšíková, Kohoutová, Krišková, Staňková, Holubcová, Delabarre, libero Dostálová                      Střídali: Nečasová, Gáliková

Vyjádření:

Domácí:

Daniela Pavelková (kapitán TJ Sokol Frýdek Místek):  Hrozný vstup do zápasu který se s námi táhl celý první set. Ve druhém setu pomohlo nastoupení sester Vašinových. Škoda chyb v koncovce a neproměnění setballu. Ve třetím setu nás soupeř jasně přehrál.

Leopold Tůma (trenér TJ Sokol Frýdek Místek): Favorit se ukázal v plné síle. Z naší strany krom druhého setu to byl špatný výkon. Hráli jsme v křeči.

Hosté:

Laura Holubcová (kapitán VK Dukla Liberec):  Zápas jsme krásně zvládly svou bojovností a týmovou práci. Věděly jsme že nesmíme polevit aby se domácí tým nezlepšil a to jsme splnily.

Libor Gálík (asistent trenéra VK Dukla Liberec): Dodržovali jsme taktiku. Šel nám dobře servis a dostali jsme Frýdek vždy pod sebe. Jen ve druhém setu jsme polevili neuhráli několik balónů a zápas se ještě mohl zdramatizovat. Jsme rádi za utkání venku které nám dodá sebevědomí.

Popis utkání:

V prvním setu se hosté díky nevynuceným chybám sokolek ujali vedení 4:0. Díky lepšímu útoku na síti a chybám soupeře náskok navyšovali. 9:3, 15:6 a set s přehledem vyhráli.

I ve druhém setu se Liberec ujal vedení 5:0, vedl 12:6, ale díky servisu Ivy Vašinové sokolky dotáhly na 13:13. Ve druhé setu se bojovalo o každý bod. Sokol se poprvé ujal vedení v setu za stavu 25:24 ale setball neproměnil a set ztratil.

V průběhu třetího setu byli hosté z Liberce lepší ve všech herních činnostech a set i celý zápas s přehledem vyhráli.