Návod na livestream

Návod na sledování zápasů on-line

2. krok: klikněte na položku “streaming“ vpravo nahoře
  3. krok: z výběru vyberte možnost “today“ pokud se chcete dívat na zápas, který se právě hraje. Pokud chcete sledovat už odehrané zápasy, vyberte možnost “past games“
  4. krok: zvolte zápas který chcete sledovat.

FM x Šternberk

Vítězná tečka za sezónou

V Sobotním zápase měly naše hráčky první možnost ukončit sezónu na konečném 9. místě a hned ji využily. Zápas to ale vůbec jednoznačný, jelikož soupeř vedl 1:0 a 2:1 na sety. Našim hráčkám se ale podařilo nepříznivý stav otočit a zakončit sezónu vítězstvím 3:2

Hodnocení Leoše Chalupy:

Do zápasu jsme vstoupili dobře a dostali jsme se do vedení 6:3. Kvůli pár nedůsledných akcích se ale soupeř dostal do herní pohody a také do vedení 9:7. Celý zbytek setu si soupeř držel těsné vedení až do koncovky. V ní jsme měli několik setballů, ale ani jeden se nám nepodařilo využít a set vyhrál soupeř. Druhý set byla přetahovaná od prvního balónu až do stavu 20:17, kdy jsme si vypracovali mírný náskok, který jsme si už udrželi a sadu vyhráli. Následující sadu vedl od začátku soupeř, kterého zdobila velmi dobrá hra v poli, na kterou jsme nemohli najít odpověď. Set tedy vyhrává Šternberk a dostává se do vedení 2:1 na sety. Ve čtvrtém setu jsme naši hru výrazně zlepšili a srovnali stav utkání. Tie-break byl už kompletně celý v naší režii, jelikož jsme do změny stran šli se 4 bodovým vedením. Soupeře jsme už k ničemu nepustili a set vyhráli, tím pádem i celý zápas a sérii.

TJ Sokol Frýdek-Místek – TJ Sokol Šternberk 3:2 (28:30, 25:22, 18:25, 26:24, 15:7)

stav série 3:0

Rozhodčí:  Peloušek, Horký

Hráno bez diváku

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Uhrová, Pavelková, Hadáčková, Šnellyová, Borovcová, Mitrega-Mamica, libero Teperová. Střídaly: Staňková, Petrová, Tkáčová

Hosté: Herdová, Kořínková, Wanczyk, Látalová N., Kamidinová, Abendroth, libero Slavíková. Střídala: Látalová Z.

Ohlasy po utkání:

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Zažila jsem porod, ale tohle bylo horší. Celý zápas jsme se trápily na útoku, nebyly jsme schopné složit balón. Nutno říct, že soupeř výborně bránil v poli. Až v tiebreaku jsme jasně dominovaly. Hlavně se počítá výhra, jsem ráda, že už máme konec.“

Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „V této sérii jsme uhráli všechny možné výsledky- 3:0, 3:1, i 3:2. Jsme rádi, že se nám podařilo i přes náš špatný výkon přehrát výborně bojující Šternberk.“

Lucia Herdová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Dnes jsme předvedly bojovný výkon, v určitých momentech nám chyběly zkušenosti a možná kousek štěstí. Jsem ráda, že jsme sezónu ukončily pěkným volejbalem. Gratulujeme soupeři k výhře.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Do Frýdku se jelo s cílem prodloužit sérii, a to se nám těsně nepovedlo. Holky chválím za bojovný výkon, soupeřkám gratuluji k devátému místu.“

Popis utkání:

Po vyrovnaném začátku prvního setu si hostující hráčky vytvořily náskok 18:14 a 21:17. Domácímu týmu se podařilo stav stáhnout, ale v dramatické koncovce nevyužil dva setboly, a Šternberk ten svůj čtvrtý proměnil.

V druhém setu se družstva tahala o každý bod 9:9, 13:13, 17:17. Pak domácí celek odskočil na 23:19, ale Šternberk dotáhl na 23:22, koncovka však patřila Frýdku-Místku.

Třetí set byl plně v režii Šternberku, domácí tým pouze dotahoval.

Čtvrtý set začal lépe pro Frýdek, vedl 15:9, 20:16. Šternberk zabojoval a skóre srovnal na 23:23. Nakonec však koncovku se štěstím získaly domácí volejbalistky.

V rozhodujícím pátém setu si hned od začátku domácí tým vytvořil náskok, vedl 7:3, 12:6 a s přehledem set a celý zápas vyhrál.

Šternberk x F-M

Hladká výhra ve Šternberku

I druhý zápas série o konečné 9.-10. místo se našim hráčkám velice vydařil. Hned od úvodní výměny se naše hráčky ujaly iniciativy nad zápasem a soupeře takřka k ničemu nepustily. První set začala skvělou sérií na podání a dostaly jsme se do vedení 0:6. Výrazné vedené jsme stále zvyšovaly až do stavu 11:21, kdy soupeř začal stahovat. To se mu ale dařilo jenom krátce, jelikož po dovršení 15 bodů si už žádný nepřipsal a naše hráčky tedy vyhrály 15:25. Druhý a třetí set se nesly v podobném duchu, kdy Sokolky postupně zvyšovaly svoje vedení a soupeře nepustily ani do koncovky. Oba sety skončily rozdílem 8 bodů, tedy 17:25 a díky toho jsme si odvezli výhru 0:3!

Od prvního míče v utkání šlo vidět, kdo chce více vyhrát. Markéta Uhrová servírovala do stavu 0:6 a poté jsme už naše vedení jen postupně zvyšovali. První set jsme na svou stranu získali zejména dobrým blokem a slušnou hroz všech hráček v poli, což bylo pro úspěch klíčové. Druhý set se hraje ve stejném duchu jako ten první, tedy dominance našeho týmu. Soupeř už pomalu přestává klást odpor a postupně stahuje z hřiště své opory. My jsme také v tomto zápase dali šanci hráčkám, které v sezóně nestrávily moc času na palubovce a i díky nim jsme dovedli zápas do vítězného konce. Domů si tedy vezeme výhru 3:0 a průběžné vedení v sérii 2:0. Vše ale ještě není u konce, jelikož série není ani z daleka dohrána a lecco se může ještě pokazit, takže nesmíme usnout na vavřínech a makat i v dalším zápase.

TJ Sokol Šternberk – TJ Sokol Frýdek-Místek 0:3 (15:25, 17:25, 17:25)

stav série 0:2

Rozhodčí: Možnár, Ištvanech

Hráno bez diváků

Domácí: Kamidinová, Abendroth, Herdová, Kořínková, Wanczyk, Látalová N., libero Slavíková. Střídaly: Látalová Z., Vyjídáková, Jarošová

Hosté: Uhrová, Pavelková, Hadáčková, Staňková, Borovcová, Mitrega, libero Teperová. Střídaly: Tkáčová, Petrová, Grygarová, Koloničná

Lucia Herdová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): Dnes soupeřky zahrály velmi dobrý zápas, předčily nás ve všech činnostech. Nám se nedařilo na příjmu ani v útoku. Trenér dal šanci mladším hráčkám, které předvedly bojový výkon. Zkusíme ještě zvrátit celkový stav v této séri, snad se nám bude dařit lépe než dnes!“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Soupeř nás dnes zaskočil, vletěl na nás jako tajfun, od začátku utkání podával velmi kvalitní výkon. Bylo vidět, že se na nás soupeřky dobře připravily. Naše zkušené hráčky to zaskočilo. Dal jsem proto příležitost mladším hráčkám, které dohrály zápas s nadšením celkem obstojně. Na soupeřky to ovšem nestačilo.“

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Soupeřky dnes působily celkem odevzdaně. Ze začátku utkání se nám podařilo získat náskok, který jsme si dokázaly, i přes naše tradiční chyby, udržovat ve všech setech do vítězného konce.“

Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Budu stručný, jsem velice rád, že jsme potvrdili to, co jsme si dali dnes za úkol – přehrát soupeřky. Dařilo se nám i díky tomu, že trenér Šternberka vystřídal klíčové hráčky, kterým se v utkání nevedlo. Chtěli bychom v sobotu tuto sérii už ukončit našim vítězstvím doma ve Frýdku-Místku.“

Hráčky Sokola Frýdek-Místek si dokázaly hned u prvního podání Markéty Uhrové získat náskok pěti bodů (0:5), který soustředěnou hrou postupně zvyšovaly až na desetibodový rozdíl (9:19) a udržely ho až do konce setu, 15:25.

Stejný obraz hry se opakoval i v druhé sadě. Od stavu 7:14 se domácím nedařilo náskok soupeřek snížit a set skončil v poměru 17:25.

Ve třetím setu dal již trenér domácích Jan Drešl příležitost jen mladým juniorkám, které předvedly statečný a bojovný výkon, ale na zkušené a rozjeté soupeřky to nestačilo. Set skončil ve stejném poměru jako druhá sada – 17:25 ve prospěch Frýdku-Místku.