F-M x Prostějov

Vítězný vstup do nového roku

V prvním zápase v novém kalendářním roce jsme na naší domácí palubovce hostili hráčky Prostějova. Soupeř se před zápasem nacházel na 7. místě s tříbodovým náskokem na náš výběr, díky čemuž se čekal se velmi vyrovnaný zápas. Sokolky do utkání ale vstoupily velmi sebevědomě a naprosto přesvědčivě si podmanily první set rozdílem 12 bodů. Následující dvě sady byly od začátku velmi vyrovnané, ale naše hráčky prokázaly velkou kvalitu v koncovce a obě sebejistě dovedly do vítězného konce.

Díky prvnímu tříbodovému zisku v letošním ročníku UNIQA Extraligy žen jsme se se 7 body posunuli na 7. místo právě před VK Prostějov

Hodnocení Leoše Chalupy:

Naše hráčky od začátku velmi dobře plnily veškerou taktiku, kterou jsme si na utkání určili. V dnešním zápase jsme měli velice kvalitní servis a důsledný blok. Podařilo se nám také odbránit Gabrielu Kopáčovu, což bylo důležité pro náš úspěch. Jsem rád i za předvedené emoce při utkání. Na holkách šlo vidět, že se volejbalem baví a to se odrazilo i v předvedeném výkonu. Nesmíme ale usnout na vavřínech a i v následujících utkáních předvádět kvalitní výkony a získávat body v boji o play-off.

TJ Sokol Frýdek-Místek – VK Prostějov 0:3 (25:13, 25:20, 25:19)

Rozhodčí: Vachutka, Trumpeš

Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):

TJ Sokol Frýdek-Místek: Mitrega, Uhrová, Pavelková, Hadáčková, Staňková, Borovcová, libero Koloničná.
Střídala: Petrová

VK Prostějov: Fričová, Kvapilová, Kopáčová, Michalíková, Kožoušková, Šípová, libero Stavinohová.
Střídaly: Pluhařová, Blumentritová, Weidenthalerová, Dvořáčková

Ohlasy po utkání:

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Jsem moc ráda za vítězství, protože atmosféra v týmu po porážkách nebyla moc dobrá. Dnes jsme hrály koncentrovaně a plnily, co jsme měly. Hlavně se nám podařilo ubránit Kopáčovou a celkově jsme výborně bránily na síti. Pochvala mladému liberu za úspěšnou premiéru.“

Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Z naší strany dobrý výkon, hráčky plnily pokyny. Velmi dobře jsme servírovali a s tím je spojeno to, že jsme nad soupeřem vyhráli v bodových blocích.“

Karolína Fričová (kapitánka VK Prostějov): „Zápas jsme nezvládly, ihned od začátku se nám nedařilo složit míč a chybovaly jsme. Nepomohly jsme si ani dobrým servisem. Dnes nám to nevyšlo.“

Lubomír Petráš (trenér VK Prostějov):„Soupeř nás zatlačil podáním, my jsme se na něm trápili stejně jako na útoku. Byli jsme horším družstvem, zbytečně chybovali. Soupeř má 11 bloků, což krom horšího bloku rozhodlo. V dobrém světle se ukázala Terka Blumentritová.“

Popis utkání:

V prvním setu začal lépe domácí celek, když zatlačil soupeře servisem. V průběhu setu vedl 7:4, 17:9, 20:10 a set s přehledem vyhrál. Druhý set měl vyrovnaný průběh do stavu 18:18, koncovka lépe vyšla domácím sokolkám. Ve třetím setu opět vyrovnaný průběh do stavu 18:18, poté přišla série devíti servisů Petrové v koncovce setu a tím domácí hráčky zápas vyhrály.

Ostrava x F-M

Prohra v derby s Ostravou

Čtvrtek 17. 12. 2020 nám přinesl první Moravskoslezské derby v letošní sezóně, kdy naše hráčky přijely na utkání do nedaleké Ostravy. Jako již tradičně vyhecovaný zápas začal velice vyrovnaným první setem, kde si žádný z týmů nevytvořil značné vedení a byl rozhodnut až v koncovce, kde byly úspěšnější domácí hráčky. Ve stejném duchu se nesl i set druhý, ve kterém se našim hráčkám nepodařilo využít za stavu 24:23 setball a vyhranou sadu si tedy opět připsal soupeř. Třetí set již vyzněl jednoznačně pro Ostravu, která si celou dobu hlídala vedení a nepustila naše hráčky takřka k ničemu. Zápas tedy skončil 3:0 a 3 body zůstaly v Ostravě.

Hodnocení Leoše Chalupy

První dva sety vypadaly podle výsledku a předvedené hry že šlo opravdu o derby a ne o zápas čtvrtého týmu s předposledním. Opět jsme dokázali soupeři do určit míry vzdorovat pouze část utkání, ale ani všechnu tu snahu jsme nedokázali přetavit v zisk setu, potažmo bodů do tabulky. Pokud nezačneme hrát v koncovkách tak jako do setu vstupujeme, budou výsledky stále podobné. Snad nám následující rok přinese více sportovního štěstí, žádný zdravotní výpadek a podaří se nám připsat důležité body do tabulky. Náš cíl je samozřejmě se dostat do play-off a budeme pro to po pauze dělat vše, co bude v našich silách. Všem fanouškům přeji v novém roce hodně zdraví a klidné prožití vánočních svátků.

Rozhodčí: Kovář V., Peloušek J.Hráno bez diváků

TJ Ostrava: Pospíšilová, Hrdličková, Kalusková, Žarnovická, Štrbová, Nečasová, libero Chevalierová.
Střídaly: Bauerová, Výtisková

TJ Sokol Frýdek-Místek: Mitrega-Mamica, Grygarová, Pavelková, Hadáčková, Šnellyová, Staňková, libero Teperová.
Střídaly: Tkáčová, Borovcová, Petrová

Helena Hrdličková (kapitánka TJ Ostrava): „Dnes bereme vítězství ve třech setech všemi deseti. Je škoda chyb, které jsme kupily v každém setu a tím pouštěly Frýdek do hry. Velkou pochvalu zaslouží Klárka Žarnovická.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Máme tři body, dobrý zápas odehrála Klára Žarnovická.“

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek):„Neodehrály jsme špatné utkání, ale opět došlo, co nás trápí celou sezónu, nezvládáme koncovky, kdy děláme hloupé chyby.“

Leoš Chalupa (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Mrzí nás první dva sety, které domácí uhrálo svým důrazem. Gratuluji k vítězství a přeji všem volejbalistkám a volejbalistům šťastný nový rok a zdraví, zdraví a zdraví!“

Už od začátku utkání začal boj o každý míč, tak jak se na derby sluší. Ale už od třetiny setu byl lepší hostující tým a domácí kouč musel brát za stavu 9:12 první time. I když Ostravanky několikrát dotáhly na bod, tak druhý time byl opět v tříbodovém rozdílu 15:18. Pak ale naskočila na servis Pospíšilová, dobrá obrana na síti pomohla a rázem bylo 19:18. Frýdek se nevzdal, otočil ještě na 20:21, ale poslední zvrat patřil Ostravě 23:21 a náskok už nepustila.

Druhý set byl zpočátku jasnou záležitostí domácích, kdy měl trenér Leoš Chalupa vybrány oba „tajmy“ (6:1, 10:3), ale za stavu 11:7 už musel vzít time i Zdeněk Pommer. Set pak pokračoval sériemi na obou stranách (11:8, 17:11, 17:14, 19:15) a za chvíli se Frýdek dokonce dostal do vedení 19:20 a pak i k jednomu setbolu 23:24, ale jak říkala kapitánka Frýdku, chyby rozhodly. Nejdříve pokazily servis, pak nevybraly roládu a nakonec dostaly eso.

Ve třetím setu začaly domácí hráčky opět náporem a trenér hostů měl vybrány oba oddechové časy podobně jako ve druhém setu (5:2, 9:4). A opět se objevil zádrhel, z 11:5 na 11:8, pak byla chvíli hra vyrovnaná do 16:13, kdy nastoupila na podání Iva Kalusková a skončila při 22:13 a bylo vymalováno.